Yaz geldi, Mümkünlü’de işler yoğun. Herkes tarlada, bağda, bahçede çalışıyor. Bizim buralarda yazın tatile çok gidilmez, malum bizimkiler için en yoğun mevsim yaz. Koca Mümkünlü’de bir benim hanım tutturur, yaz geldi anamın köyüne gideceğim, annemi, babamı, kardeşlerimi göreceğim diye. Benim hanım, bizim dağın arkasında uzak bir köydendir. Amcamın düğününde görüp beğenmiş, Mümkünlü’ye gelin getirmiştim onu. Ah ah, o zamanlar ne internet var ne de telefon tabi.

Hanımın içine bir özlem düşünce ben de her yaz onu bir ay gönderirim köyüne. Allah bağışlasın 3 tane de çoğumuz var, onlar da severler hanımın köyüne gitmeyi. Gel gör ki bu yaz “Ninenizin köyüne gideceksiniz” deyince sevinmediler,  “Orada internet yok ki” dediler. Hanım da “Çocuklarsız gitmem siz evde idare edemezsiniz” diye tutturdu. Hemen gidip Başkana sordum. “TTNET’in Süreli İnternet hizmeti var oğlum, duymadınız mı? TTNET bayisinden modemi alıyorsun, 2 aylık internet parasını ödüyorsun, sonra interneti ister tatile götür, ister memlekete” dedi.

Başkanım der demez “Süreli İnternet” işi aklıma yattı. Gidip 2 aylık interneti aldım. Hanımla çocuklar, interneti heybelerine koyup sevine sevine köyün yolunu tuttular. Doğruya doğru ben de memnun oldum, çocuklar, köyde internetsiz kalmaz, canları sıkılmaz, derslerine de çalışır yaramazlar.

Bizimkiler gideli 15 gün oldu. İnternet sayesinde çocukların keyfi yerinde. Hanımla ara ara internetten görüntülü görüşüyoruz, hasret gideriyoruz. Nasılsa internet var diye bu yaz 2 ay kalmaya karar verdiler. Ben de kahveyi kapatınca tavla oynuyorum. Duymuşsunuzdur, ben 7 defa internet üzerinden Dünya Tavla Şampiyonası’nı kazandım.  Kaç zaman oldu, tavlada şöyle dişime göre bir rakip bulamadım.  Neyse, TTNET sağ olsun, hepimizin keyfi yerinde.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın