Mümkünlü’de benim internet sevdamı bilmeyen yok, tevekkeli değil adım Laptop Veli’ye çıktı. Başkanım Mümkünlü’ye interneti getirdiğinden beridir Kardeşim Pamuk Arif’in de benim de hayatımız çok değişti. Hasatlarımızın bereketi arttı. Tarladan dönünce arta kalan zamanımız da boş geçmiyor, internette geziyoruz, hem öğreniyor hem de eğleniyoruz.

İlk zamanlar internete sadece evden giriyordum, dışarı çıkınca internetsiz kalıyordum. Sonra hemen başkanıma koştum,”Benim tarlada da internete ihtiyacım oluyor, hava durumuna, borsaya, fiyatlara bakıyorum, başkanım” dedim.

Başkanım da her derde deva var tabi; “Oğlum” dedi “TTNET Mobil 3G diye bir şey var. Laptop’u alıyorsun, küçücük bir şey takıyorsun sonra her yerde internete giriyorsun, git kendine al bir tane” dedi.

Hemen çarşıdaki TTNET Bayisine koştum, sordum soruşturdum. Laptop’umu da buradan aldığım için zaten tanıyorum artık buradaki arkadaşları.

Kullanması da öyle bir kolaymış ki! Artık kardeşimle biniyoruz traktöre, en uzak tarlamıza da gitsek internete girebiliyoruz. Bir de trici (3G) diye bir şey diyorlar, onun sayesinde bu kadar hızlıymış mobil internet.

Ne diyeyim, Allah yapanlardan razı olsun.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın