TTNET’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destekkapsamında verdiği eğitimlerin üçüncü durağı Eskişehir oldu. Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” eğitimleri 10-12 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleşti.

9 Nisan akşamı TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ve TTNET yöneticileri yerel basınla akşam yemeğinde bir araya gelerek, proje detaylarını aktardı.

10 Nisan günü açılış konuşmaları ile başlayan eğitim programının ilk günü sektörden temsilcilerin katılımı ile panel şeklinde devam etti.

Milliyet gazetesi yazarı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatoş Karahasan moderatörlüğünde gerçekleşen programda, TTNET Dijital Medya Pazarlama Direktörü Yaman Alpata, TTNET’in iletişim ve eğlence şirketi olarak sunduğu ürün ve hizmetlerden Tivibu, TTNET Müzik ve Playstore’dan, TTNET İnteraktif Medya Yöneticisi Murat Kahraman dijital alandaki son gelişmelerden, Botego Genel Müdürü Ekim Nazım Kaya “Kaldıraç Etkisi” projesinden ve sektörden girişimcilik deneyimlerinden ve TTNET İş Geliştirme Direktörü Murat Eren TTNET Teknoloji Vadisi’nden bahsetti.

Program; ikinci gün dijital içerik üretimi-sunumu ve ticaretin sayısallaşması eğitimleri ve son gün MIT Enterprise Forum Türkiye tarafından verilen iş geliştirme ve girişimcilik eğitimi ile son buldu.

Eğitimlere Eskişehir ve çevre illerden seçilen 129 kişi katılarak Katılım Belgesi almaya hak kazandı.

Katılımcılardan alınan geri bildirimler, eğitimlerin teorik bilgileri besleyen pratik bilgilerle dolu, yol gösterici, iş fikri geliştirici; vizyon kazandıran zenginlikte ve kalitede olduğu yönündeydi.

 

 

  1. Ali Osman
    4 Eyl 2012 3:05 am

    Belli bir program cercevesinde yürütülüyor sanırım ama Denizli’ye de gelme ihtimali var mı?

Yorum Yapın