İnterneti, televizyonu ve telefonu aynı anda sahiplenerek, Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketine dönüşen TTNET, ürün ve servisleriyle ülkemizin bilgi toplumu olması yolunda büyük bir katma değer yaratıyor. İşimizi yaparken ürün ve servislerimizin yanı sıra topluma karşı sorumluluklarımızı da yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 

Bu yolda, Türkiye’nin küresel rekabet gücünü destekleyecek ‘bilgi toplumu olma hedefini’ sahipleniyoruz. Bu hedef doğrultusunda “bilişime desteğin ekonomiye destek” olduğuna inanıyoruz. Toplumumuza en değerli katkıyı kendi bilgi ve uzmanlığımızdaki alanlarda sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.

Ekonomi verileri gösteriyor ki insan kaynağımız ve zenginliklerimiz doğru yaklaşımlar ile desteklendiğinde ülkemiz, küresel rekabette büyük gelişme gösterecek. Son yıllarda ulusal kalkınma politikalarında, yaratıcılık, bilgi ve bilgiye erişimi itici güç olarak gören bir yaklaşım önem kazandı: “Yaratıcı Ekonomi”.

Yaratıcı ekonomi, toplumların üretim, sunum ve paylaşım süreçlerinde katma değerli hizmetler sunan sıradışı bir ekonomi yaklaşımıdır.  Başka bir deyişle, Yaratıcı ekonomi, yaratıcılığını üretime çeviren insan gücünün ekonomik değerini ifade ediyor.

Kurumsal sosyal sorumluluğumuz olarak, kendi hizmet alanlarımızla örtüşen Sinema – Televizyon – İnternet – İletişim – Reklamcılık – Yazılım – Yayıncılık – Multimedya gibi yaratıcı ekonomi başlıklarında, istihdam gelişimine katkıda bulunmayı amaç edindik.Hızla gelişen ve de değişen bilişim sektöründe ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verecek donanım ve hızda insan kaynağı yetiştirmek amacıyla geliştirdiğimiz “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” projemizi 4 Ekim Salı günü Taraklı’da yaptığımız basın toplantımızda tanıttık.

Projemiz ile yeteneğine güvenen, kendini geliştirmeye istekli, teknolojiyi günlük yaşamında aktif kullanan 18 yaş ve üzerindeki  gençlerimizi yetenekleri doğrultusunda eğitmeyi ve Türkiye’nin önde gelen isimleri ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Aldıkları eğitimler neticesinde gençlerimize yeni ufuklar açmayı ve onları iş yaşamlarında bir adım öne taşımayı arzuluyoruz.

Eğitimlerimizi proje geliştirme sürecimizde görüştüğümüz uzman kişilerin değerlendirmeleri ve sektör ihtiyaçları dikkate alınarak 3 başlık altında toplandık.

1) Dijital İçerik Üretimi

2) Dijital İçerik Sunumu

3) Ticaretin Elektronikleşmesi

Dijital Pazarlama da ayrıca tüm katılımcılarımıza ortak ders olarak verilecek.

Program Aralık Ayı içinde bir hafta tam gün sürecek eğitimler ve atölye çalışmalarından oluşacak. Başvuruları www.yaraticiekonomiyedestek.com adresi ve Facebook üzerinden almaya başladık.

2011 son çeyreğinde İstanbul’da başlayacağımız eğitimlerimizi önümüzdeki yıl Türkiye’nin 7 bölgesinde, o bölgelerdeki üniversitelerle iş birliği yaparak sürdüreceğiz.

Eğitimlerimizi ve eğitim alanlarımızı, o bölgedeki yerel ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak sürekli zenginleştireceğiz.

2013 yılında ise edindiğimiz deneyim ve oluşturduğumuz içeriği bir Online Yetenek Geliştirme Platformu’na aktararak daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.

Hem gençlere hem de bilişim sektörüne önemli bir katma değer sağlayacak olan bu projemizle;

Kısa vadede Yaratıcı Ekonomi kavramına dikkat çekmek, sektörümüzdeki iş fırsatlarını gençlerimize tanıtmayı,

Orta vadede gençlerimizi sektöre kazandırmayı,

Uzun vadede ise yaratacağımız katma değer sayesinde Yaratıcı Ekonomi ile ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Projemizin sektörümüze, gençlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

www.yaraticiekonomiyedestek.com

  1. fatos
    7 Eki 2011 1:15 pm

    güzel proje olmuş, katılımda iyi olur diye düşünüyorum.

Yorum Yapın