TTNET Blog; yeni yüzü ve dinamik içeriğiyle dijital dünyaya renk katmaya devam ediyor. Bu döneme, TTNET’in yepyeni bir uygulamasını anlatarak merhaba demek istedim.

Hatırlarsanız, Şubat 2010’da sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren dijital televizyon yayıncılığı hizmetimiz Tivibu Web’i sizlerle buluşturmuştuk. Televizyon izlemeyi zaman ve mekandan bağımsız kılan Tivibu Web’in, birinci yaşında bir milyon aboneye ulaştığını söylemekten mutluluk duyuyorum.

TTNET’in Eylül 2010’da üç ilde pilot olarak uygulamaya aldığı IPTV hizmeti ise Tivibu Ev ismiyle artık 30 ilde yayın yapmaya başladı.

 

Tivibu Ev’i, 23 Şubat 2011’de kapsamlı bir toplantı ile tüm Türkiye’ye tanıttık. Toplantıya protokol ve sektörden önemli sayıda davetli katıldı. Eski Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, BTK Başkanımız Sayın Dr. Tayfun Acarer, RTÜK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Davut Dursun, Türkiye’nin önde gelen TV kanallarının, Türk Telekom ve TTNET’in değerli yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda Tivibu Ev’in yeni ve farklı paket alternatiflerini de tanıttık.

 

Tivibu Ev, kontrolü tamamen izleyiciye veren bir platform. Eskiden tek taraflı olan TV yayıncılığını, gücü izleyiciye vererek interaktif hale getiriyor. Takip ettiğiniz yarışma programında desteklediğiniz yarışmacıya ya da bir tartışma platformunda kendinize en yakın fikre oy vererek, yayının seyrini etkileyebilecek kadar önemli bir yer kazanıyorsunuz. Bununla birlikte, izlediğiniz dizideki karakterlerin kullandığı aksesuarlara, ev dekorasyon ürünlerine, giyimle ilgili materyallere aynı ekrandan kolaylıkla ulaşıp, sipariş verebiliyorsunuz. Kumandada yalnızca bir tuşa basarak canlı yayını istediğiniz zaman durdurabiliyor ve kaldığınız yerden izlemeye devam edebiliyorsunuz. Dilerseniz, yayınları 90 dakikaya kadar geri sarabiliyorsunuz. Buradan bir müjdemizi daha tekrarlamak isterim. Tivibu deneyimi çok yakında Tivibu Cep servis ile mobil hale gelecek.

TTNET Blog’daki bu ilk yazımda; interaktif servislerin ve televizyon yayıncılığının dünya standartlarında birarada sunulduğu hizmetimiz Tivibu Ev’i konu alma fırsatı bulduğum için ayrıca mutluluk duyuyorum.

İlerleyen süreçte TTNET Blog’da farklı içeriklerle karşınızda olmaya devam edeceğiz.

 1. jülide
  4 Nis 2011 10:52 am

  elinize sağlık çok güzel bir yazı ve blog çalışması olmuş..

 2. Fatos
  4 Nis 2011 11:40 am

  Hayırlı olsun.tebrikler.

 3. Belma
  4 Nis 2011 11:55 am

  BELMA
  Yazınız, TTNET’in dinamik, heyecan veren yapısını yansıttığı gibi hızla değişen dünyaya ne uyan bir marka olduğunu da anlatıyor.
  TTNET’in renkli dünyasının herkese tez zamanda dokunması dileği ile

 4. yavuz
  4 Nis 2011 1:11 pm

  TTNET ADSL, Telefon, Tivibu ve şimdi de sıra TiviBu EV’e geçmek…

 5. Alican
  4 Nis 2011 6:19 pm

  bu yazıyla bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. En kısa zamanda geçmeyi planlıyorum

 6. ali's
  5 Nis 2011 5:28 pm

  gerçekten çok temiz ve işlevsel bir blog olmuş. takipteyim :)
  tivibu evi de inceleyeceğim, neticede her eve lazım…
  umarım fiyatları da makuldur.

 7. clementine
  6 Nis 2011 1:33 pm

  ttnet blog harika bir blog…tebrikler

Yorum Yapın