TTNET yöneticileri ve geniş bir basın grubu, 4 Ekim Salı günü “Mümkünlü” reklam filmlerinin çekildiği Sakarya’nın Taraklı ilçesinde bir araya geldi. TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz’ın yanı sıra, TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan ve “Mümkünlü Başkanı” Şener Şen’in ev sahipliğini yaptığı basın toplantısı Taraklı’nın ünlü konaklarından Hanımeli Konağı’nın bahçesinde düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, TTNET’in “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adlı yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesini açıkladı. Yılmaz, projeyi yaratıcı ekonomiye katkı sağlamak amacıyla başlattıklarını vurgulayarak; “Eğitim alan gençlerde ve kamuoyunda yaratıcı ekonomi ve bu alandaki fırsatlar konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. KSS yaklaşımımızı ve vizyonumuzu belirlerken izlediğimiz yöntemler sonucunda, Birleşmiş Milletler Az Gelişmiş Ülkeler 4. Forumu’nda “Strateji Belirleme” başlığında örnek uygulama olarak tanıtıldık. 2011 yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Avrupa Networkü’ne (CSR EUROPE) Türkiye’den dahil olan ilk ve tek kurum olduk” dedi.

 “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” projesi hakkında detaylı bilgi veren TTNET Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan ise proje kapsamında 18 yaş üzeri, yaratıcılık potansiyeli olan, yaratıcı ekonomi alanlarına yönelik kariyer yapmayı düşünebilecek, bilişim teknolojileri ile ilgili ve interneti gündelik yaşamında etkin kullanan gençlere eğitimler verilmesinin planlandığını söyledi. Alkan, başvuruların www.yaraticiekonomiyedestek.com adresi üzerinden yapılabileceğini belirtti.

Projeye destek veren önemli isimler arasında yer alan Şener Şen ise TTNET’in “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” projesini önemli bir eğitim projesi olarak gördüğünü ve projenin ilk dersinde açılış konuşması yapacağını söyledi.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın