TTNET “Pratik Çözüm”, TTNET DSL müşterilerimizin, bilgisayar, modem, kablosuz ağ ayarları, bağlantı ve LAN kablolama problemlerini otomatik olarak tespit edip, kolayca uygulanabilir yönlendirme adımlarıyla çözümler sunan akıllı bir yazılımdır. Pratik Çözüm sayesinde, müşterilerimiz yaşadıkları bu problemleri, farklı kanallardan destek alma ihtiyacı olmadan kendi kendilerine çözebilme imkanı elde ederler.

Hızlı ve Akıllı Bir Yardımcı

Bu kolay uygulama, bilgisayar ve modem ayarlarıyla ilgili sorunları otomatik olarak tespit ederken basit yönlendirmeler ile bilgisayar başındakilerin hızlı ve akıllı yardımcısı haline gelmiştir . Bağlantı olmadığı durumlarda, Pratik Çözüm bağlantı sorunlarını çözmek için testlere başlar ve arka planda çalışarak sorunu kısa zamanda tespit ederek müşterilerimizi bilgilendirir. Problem çözüldükten sonra müşterilerimizi Destek Portal’ına yönlendirir. Burada bilgisayarın güvenliği, internet bağlantısı ve sistem özellikleriyle ilgili detaylı bilgi verir ve bağlantı ve sistem performansını artıracak tavsiyeler sunar. TTNET Pratik Çözüm sizinle ilgisi olmayan teknik arızalardan dolayı bilgisayarınızı internete bağlayamazsa, bilgisayarınız ve modeminizle ilgili bilgi toplar. Bu toplanan bilgiler kodlanarak bir Hizmet Kodu oluşturulur. Bu kodu, aradığınız müşteri hizmetleri görevlisine ileterek sorununuzun daha hızlı ve daha sağlıklı yorumlanmasını sağlayabilirsiniz. Sayfa açamama, sayfa açmada yaşanan yavaşlık problemlerinde, müşteri tarafından ping atarak veya trace bilgisi alınabilmesine imkan vererek, sorun tespitinde yardımcı olur. Ayrıca hız testine olanak sağlar.

TTNET Pratik Çözüm için Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi, işlemci hızı, bellek (RAM), sabit diskinizdeki boş alan ve tarayıcılarınız uygunsa  http://pratikcozum.ttnet.com.tr üzerinden uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz. Sistem gereksinimlerine dair detaylı bilgilere  site üzerinden ulaşabilirsiniz. İndirdiğiniz kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra karşınıza gelecek kurulum adımlarını takip ederek sizi her zaman internete bağlı tutacak; sorunlarla karşılaştığınızda yardımcı olacak; ücretsiz TTNET Pratik Çözüm uygulamasının kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Rakamlarla TTNET Pratik Çözüm

Nisan 2012’den günümüze dek, müşterilerimizin hizmetine ücretsiz olarak sunduğumuz Pratik Çözüm, bugün itibarıyla 205.000 müşterimiz tarafından kullanılmaktadır. Müşterilerimizin yaşadıkları farklı problemlerde, toplamda yaklaşık 860.000 kez çözüm bularak,  %87 oranla müşterilerimizin beğenisini kazanmıştır.

Pratik çözüm sayesinde, müşterilerimiz ciddi anlamda zamandan tasaruf etmektedir. Müşterilerimiz ile ilgisi olmayan teknik arızalar dışında yaşanan problemlerde, problem türüne bağlı olarak ortalama 2 ile 5 dakika arasında çözüm sağlamaktadır kanal aracılığıyla çözüm bulmak istediklerinde, müşteri temsilcisine bağlanması, güvenlik kontrollerinden geçirilmesi, sorununu doğru şekilde anlatması, sorunun doğru şekilde anlaşılıp buna uygun çözüm yönlendirilmelerinde bulunulması, hepsinden önemlisi müşterilerimizin, müşteri temsilcileri tarafından verilen yönlendirmeleri gerçekleştirebilme becerileri göz önüne alındığında, aradaki süre farkı bu uygulamanın değerini ortaya koymaktadır.

  1. Ahmet Olgun
    6 May 2013 5:39 pm

    Bu konuda en yeni teknolojilerle hizmet verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Yorum Yapın