TTNET ailesi ile tanışmadan önce TTNET benim için bir internet sağlayıcısından başka bir şey ifade etmiyordu. Bu projeyle birlikte TTNET’in önemli içeriklerde sosyal sorumluluk projeleri yürüttüğünü, gençlerin gelişimine destek vererek, e-ticaretin gelişimine, bu alanda çekilen eleman sıkıntısının giderilmesine katkı sağladığını gördüm.

Programa katılmam sadece tesadüften ibaret. AB ilan sayfasından dolaşırken ve yapılan çalışmaları incelerken, TTNET’in gençler için yaptığı sosyal dönüşüm projesini gördüm. Proje başvuru formunu doldurdum. Bir süre sonra beni aradılar. Projeye katılmam onaylanmış. Projenin onaylanmasıyla hayatım bambaşka bir yol aldı.

TTNET’in “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” programında ticaretin elektronikleştirilmesi alanında bir haftalık sıkı bir eğitim alarak e-ticaretin püf noktalarını öğrenme şansını yakaladım. Eğitimler sektörün önde gelen temsilcileri tarafından veriliyordu. Eğitim sonunda ekip arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız projeyle, en iyi proje ödülünü aldık. Bu da bizlere İstanbul’da MIT eğitimi alma fırsatını sundu.

“Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” programı kapsamında aldığım eğitimler sonrasında, Türkiye’de öğrenciler olarak üniversitemizde ilk sosyal medya kulübünü kurduk.  Öğrendiklerimizi üniversitemiz bünyesinde bulunan girişimci arkadaşlarımıza aktarma şansını yakaladık. Yaptığımız çeşitli seminerler dahilinde İsmail Haznedar, Ahmet Eryılmaz, EMRE Urfalı ve Pepsi’nin bölge müdürlerini üniversitemizde arkadaşlarımız ile buluşturduk. Katılan tüm arkadaşlarımıza başarı belgeleri takdim ettik.

Sosyal medya kulübümüzün yönetiminde yaptığımız seminerler sonucunda üniversitemiz bünyesinde bulunan üç kişi Eylül ayında yurtdışına çıkma şansını, dört tanesi de Türkiye’de bulunan çeşitli gençlik kamplarına ücretsiz katılma hakkını elde etti.

Kulübümüz OGP, Ulusal Gençlik Parlamentosu Girişimciler Kurulu’nda yer alıyor. Kulüp üyelerimiz çeşitli ulusal ve uluslararası programlara katılıyorlar.

Sosyal medyanın varlığının farkına vararak önümüzdeki aylarda ailemiz bünyesinde bir e-ticaret sitesi kurup aldığımız eğitimleri uygulama şansı bulacağız.

“TTNET ile her şey mümkün” derlerdi ama inanmazdım ama şimdi anlıyorum ki mümkünmüş:)

  1. fehmi akman
    31 Tem 2012 4:03 am

    yaptığın çalışmalarla üniversitemizi en güzel şekilde temsil etmen bizim için ayrı bir sevin umarım hedeflerin doğrultusunda herşey gönlnce olur umarım sende bir gün istediğin tt net ailenin içinde yer alırsın…

Yorum Yapın