Sevgili okurlar,

4 Ekim 2011 tarihinde Mümkünlü Kasabası olarak da tanınan Taraklı ilçemizde büyük bir heyecanla kamuoyuna duyurduğumuz projemiz Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek 2012 programı, tüm hızıyla devam ediyor.

TTNET, Bilişim sektörünün merkezi olarak kabul edilen İstanbul’un sınırlarını aşarak, yerel kültürel birikimleri yetenek ve yaratıcı yaklaşımlarla bilişim sektörüne kazandırmak üzere 7 bölgemizde 10 ilde tüm Türkiye’yi kapsayacak eğitimlerine 21 Şubat 2012 tarihinde İzmir ile başlıyor.

Sektörün coğrafi sınırlarını genişletmek üzere yola çıkan 2012 programı, hedef kitlesini de genişleterek engellilerin yaratıcı ekonomi yaklaşımını sunduğu fırsatlardan haberdar olması için ilk adımı attı.

14 Ocak 2012 tarihinde Beyazay Derneği’nde Engelsiz Elektronik Ticaret projesi katılımcılarına “Ticaretin Elektronikleşmesi”  eğitimi verildi. Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesi eğitimcisi, Dijital Pazarlama Stratejisti Hasan Başusta toplam 33 kişiye verdiği eğitimde katılımcılara sosyal medya trendlerini, e-ticaret trendlerini anlattı.

Gençleri dijital dünyadaki iş fırsatlarına hazırlamayı amaçlayan TTNET “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” projesi, yaratıcı ekonomi alanlarında eğitim alan gençlerin sektöre kazandırılması, yeni projelerle katma değer yaratılması ve sektörün insan kaynağı kalitesinin artırılmasını amaçlanıyor.

 

Engellilerin sorun ve beklentileri araştırması 2010 verilerine göre  ( www. tuik.gov.tr ) kayıtlı olan engelli bireylerin % 55,7’si ağır fiziksel iş ve güç gerektirmeyen işlerde çalışmayı istemektedir.

Engelliler Kanunu’na göre; engellilerin yeteneklerine göre mesleğini seçme ve bu alanda eğitim alma hakkı kısıtlanamaz. Ayrıca özürlülerin yetenekleri doğrultusunda yapabilecekleri bir işte eğitilmesi,  verimli kılınarak ekonomik ve sosyal refahının sağlanması, engellilere meslek kazandırılması amacıyla mesleki rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanmasının sağlanması esastır.

TTNET olarak yeteneğin yaratıcılık ile değer bularak ülke ekonomisine kazandırılmasını esas aldığımız projemiz; yeteneğin, yaratıcı farklı bakışın klasik ekonominin engellerini aşması için yoluna hızla devam ederken dezavantajlı kitlelere yaratıcı ekonomiyi anlatmaya da devam edecek.

Sevgilerimle,

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın