Olimpiyat Oyunları, 4 yılda bir yapılan geniş kapsamlı bir spor organizasyonu. Dünya çapında sporcu, gazeteci, televizyoncu, spor adamı ve seyircilerin katılımı ile gerçekleştirilen olimpiyatlar insanlar ve ülkeler arası barışın sağlanabilmesini amaçlıyor. Antik şekli Eski Yunan’da yapılan oyunlar Fransız soylusu Pierre de Frédy, Baron de Coubertin tarafından 19. yüzyılın sonlarında modernize edilmiş.

2012 Yaz Olimpiyatları, 27 Temmuz-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek. Bu organizasyonla birlikte Londra, 1908 ve 1948 yıllarından sonra üçüncü kez Yaz Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapmış olacak.

Bu yıl olimpiyatlara tarihinin en kalabalık spor kafilesiyle katılan Türkiye, bu yıl bir ilk daha yaşayacak. Olimpiyat Oyunları, tarihinde ilk kez 4 ekran ve özel TV kanalından, dilerlerse HD olarak izlenecek. Sporseverler, Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde canlı yayını durdurabilecek, geri alabilecek, kaçırdıkları yarışları tekrar izleyebilecekler. Olimpiyat Oyunları, Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Tivibu Web’deki canlı yayınlar herkese açık olacak.

2012 Londra Olimpiyatları Tivibu ile 4 ekranda ve 6 kanalda

18 Temmuz’da Four Seasons Otel’de spor basınıyla bir araya gelen Genel Müdürümüz Tahsin Yılmaz, TTNET’i ve Tivibu servisini anlatarak, sporseverlerin Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde yepyeni bir olimpiyat deneyimi yaşayacaklarını söyledi. Yılmaz, “Tivibu, İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşecek 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nı 4 ekranda ve 6 özel kanalda yayınlayacak. 5 kıtadaki 200 ülkeden, 10 bin sporcuyu bir araya getirecek Olimpiyat Oyunları, yarışların başladığı 27 Temmuz itibarıyla; Tivibu platformunda TRT Spor’un katkılarıyla 6 kanaldan Türkçe seslendirme ve yorumlar ile yayınlanacak. Üstelik Tivibu Ev kullanıcıları oyunları isterlerse HD kalitesinde izleyebilecekler” dedi.

Sporseverler, karşılaşmaları Tivibu farkıyla kaçırmadan izleyecekler

Tivibu’nun “Tekrar İzle”, “Durdur İzle” ve “Geri Al İzle” gibi gelişmiş özellikleri sayesinde sporseverler, Olimpiyat Oyunları’nı büyük bir heyecanla izleyecekler. Sporseverler Tivibu’nun “Tekrar İzle” özelliği ile yarışmaları yayınlanma tarihlerinden sonraki 1 hafta boyunca istedikleri zaman, istedikleri kadar izleyebilecekler. Olimpiyatların herhangi bir müsabakasının en heyecanlı yerinde ekran başından ayrılmak zorunda kalan sporseverler, Tivibu’nun “Durdur İzle” özelliği ile olimpiyat heyecanına kaldıkları yerden devam edebilecekler. Tivibu’nun “Geri Al İzle” özelliği sayesinde ise sporseverler canlı yayını geri alabilecek, o an canlı yayınlanan yarışmanın önemli anlarını yeniden izleyebilecekler.

Olimpiyatlar, Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması ile çok daha eğlenceli

Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması ile sporseverler, olimpiyatları izlerken aynı anda televizyon üzerinden de sosyalleşebilecekler. Kullanıcılar, izledikleri karşılaşmalar hakkında yorum yazabilecek, arkadaşları ile mesajlaşabilecek ve hatta karşılaşmaları arkadaşlarına önerebilecekler. Oluşturdukları arkadaş listeleri üzerinden, kimin hangi karşılaşmayı izlediğini gören sporseverler, Sosyal Tivi’nin eğlenceli dünyasıyla ayrıcalıklı bir olimpiyat deneyimi yaşayacaklar.

Genel Müdürümüz Tahsin Yılmaz basın toplantısı öncesinde TRT Spor’un canlı yayına katıldı. Tivibu’nun eşsiz kullanım özelliklerini ve TRT ile olan işbirliğinde 2012 Londra Olimpiyatları yayınları hakkında bilgi verdi.

  1. bcklord
    24 Tem 2012 12:37 pm

    iyimiş

  2. ahmet
    5 Ağu 2012 10:43 am

    hd olarak olimpiyatları izlemek başka

Yorum Yapın