TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Sosyal Tivi uygulamasıyla Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Tivibu’nun Sosyal Tivi uygulaması, televizyon üzerinden sosyal medyanın kapılarını açmanın deneyimini yaşatıyor. Sosyal Tivi, televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkanı sağlıyor.

Teknolojiyi bilen ve okuyucuları ile gerek sayfalarından gerekse sosyal ağlar vasıtasıyla her an paylaşan blog yazarları ile 3 Nisan 2012 akşamı Bebek House Cafe’de bir Tivibu Sosyal Tivi deneyimleme etkinliği gerçekleştirdik.

Etkinlikte konuşan Dijital Medya Pazarlama Direktörü Yaman Alpata, davetlilere Tivibu Ev sistemi ve üzerindeki uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Alpata’dan sonra söz alan Tivibu Teknoloji Direktörü Burak Evren, Tivibu Ev’in yeni sosyal medya platformu Sosyal Tivi’yi dinleyicilere aktardı.

Etkinliğin sonunda teknoloji blog yazarları ile birlikte, 50.000 aboneyi aşan Tivibu Ev için bir kutlama pastası kesildi.

 

İşte Tivibu Ev’in gelişmiş özellikleri

Seç İzle

Yerli, yabancı filmler, diziler, müzik klipleri, belgeseller ve çizgi filmlerden oluşan zengin video içeriğine istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Seç-İzle ile aboneliğinize dahil olan binlerce içeriği dilediğiniz gibi seyredebilir ya da “Kırmızı Halı” klasöründe yer alan en yeni filmleri sinemalardan hemen sonra kiralayabilirsiniz.

Tekrar İzle

Sevdiğiniz programı kaçırmanız imkansız. TV kanallarında yer alan ve en beğenilen yerli dizileri, yerli eğlence, yarışma, spor programlarını yayınlanma tarihlerinden sonraki 1 hafta boyunca istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Durdur İzle

En heyecanlı yerine kaldığınız yerden devam edin. İzlediğiniz tüm yerli ve yabancı TV kanallarının yayınlarını istediğiniz an 90 dakikaya kadar durdurabilir ve daha sonra kaldığınız yerden TV keyfine devam edebilirsiniz.

Geri Al İzle

Bu televizyonun patronu sizsiniz. İzlemeye başladığınız programı istediğiniz zaman geri alıp tekrar izleyebilirsiniz.

 

Peki, nedir bu Sosyal Tivi?

Uygulama sayesinde sadece kumandanızın tuşlarına dokunarak televizyon üzerinden, izlediğiniz diziler, oyuncular, filmler ve senaryolar hakkında yorum yapıp arkadaşlarınıza mesaj atabilirsiniz. Ayrıca arkadaş listesi oluşturabilir, program önerebilir, içerik beğenebilir ve hatta arkadaş listeleriniz üzerinden kimin ne izlediğini takip edebilirsiniz.

Uygulama, Tivibu Ev’in yeni kumandasında bulunan “Sosyal Tivi” tuşu ya da eski kumandasında bulunan “Seçenekler” tuşu üzerinden kullanılabiliyor. Kullanıcıyı adım adım yönlendiren kurulum kolaylığı sayesinde de kişisel bilgiler ve tercihler istenildiği gibi ayarlanabiliyor.

Sosyal Tivi sayesinde kullanıcılar, cep telefonları üzerinden kendi Tivibu Ev cihazlarına ya da herhangi bir Tivibu Ev kullanıcısına mesaj gönderebiliyorlar. İzlemek istedikleri programı kaçıran kullanıcılar ise yine mobil telefonları üzerinden gönderdikleri mesaj ile Tivibu Ev’i otomatik olarak açabiliyorlar. Böylece açılan program, Tivibu Ev’in Geri Al İzle özelliği sayesinde izlenebiliyor. Bu özelliklerden faydalanmak için kullanıcıların, GSM telefonları üzerinden sadece bir kereliğine 6606’ya “TV” boşluk “Kullanıcı adı” boşluk “PLTV” mesajını göndermeleri yeterli oluyor.

 

Ne tweetlediler?

 

Akıllı telefonlar Tivibu Ev kumandası oldu

Tivibu Ev kullanıcıları, iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarını kumanda olarak da kullanabiliyor. Tivibu Ev’in iPhone uygulaması, telefonunuz üzerinden Tivibu alıcınızın sesini artırıp azaltmanızı, kanallar arasında gezinmenizi, “Seç İzle” servisi ile istediğiniz içerikleri izlemenizi, yayını istediğiniz zaman durdurmanızı ve geri almanızı sağlıyor. Tivibu Ev’in iPad uygulaması ile de tüm uygulamaları ister ekrandaki tuşlardan, isterseniz de “Swipe” modu ile telefonunuza bakmadan yapmanız mümkün oluyor. Android işletim sistemine sahip telefonlar ise Tivibu Ev alıcısının olduğu kablosuz ağa eklendiğinde herhangi özel bir ayara ihtiyaç duymadan kumanda olarak kullanılabiliyor.

Yapmanız gereken AppStore ya da Google Play platformlarından Tivibu Ev uygulamasını telefonunuza indirip, keyfinize bakmak.

 

 

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın