Birçok insan için internet “Özgürlük”, “Çağı yakalamak” ve “Rahatlık” demek[1]. İnternet “Çağı yakalamak” için bir “Gereklilik” olduğu kadar “Yeni bir iletişim aracı” olarak da görülüyor.

www.bestedsites.com tarafından çeşitli kaynaklardan derlenen verilere göre, 2012 yılında dünyada 2,27 milyar (toplam dünya nüfusunun %33’ü) internet kullanıcısı var. Türkiye’de ise 35 milyonun üzerinde internet kullanıcısı olduğu düşünülmekte.

İnternet kullanıcılarındaki artış kullanıcı sayısında olduğu kadar data tüketiminde de görülmekte. 2010 yılının üçüncü çeyreğinden bu yana sadece 2 yıl içerisinde toplam sabit genişbant kullanım miktarı (indirme ve yükleme)  531,239 TByte’a, kişi bazında ise ortalama 35GB’tan 68GB’a yükseldi[2]. İnternetin olmadığı bir dünyada “Toplumda, iş ve eğitim alanlarında kaos oluşacağını” düşünen de var, “Eğlence anlayışının (müzik, oyun, video paylaşımı, sinema-dizi-tv izleme vs) değişeceğini” düşünen de.

İnternet kullanıcıları internete bağlı olarak dünyada günde ortalama 4 saat, Türkiye’de ise ortalama 2 saat[3] geçiriyor. Türkiye ve dünyada internet benzer amaçlarla kullanılıyor, ancak Türkiye’de sosyal paylaşım sitelerinin kullanım oranları bir hayli yüksek.

Günümüzde internete bağlanmanın farklı yöntemleri var. Evinizin rahatlığında sabit ve hızlı internet kullanırken, anlık ve kısıtlı ihtiyaçlar için mobil bağlantılar da tercih edilebiliyor.  Ödevini açık havada tamamlamak isteyen öğrenciler, iş dolayısıyla ofis dışında mail göndermesi gereken profesyoneller, online oyun oynarken yada film izlerken eve kapanmak istemeyen gençler ve daha birçok kişi ev/ofis dışında internete bağlanıyor. Hem notebooklar hem tabletler sayesinde ihtiyaç duydukça mobil olabilmenin rahatlığını yaşıyoruz. TTNET de bu mobil ve özgür dünyaya uygun olarak evdeki interneti mobilleştirdi!

Müşteri ihtiyaçlarına göre hazırlanan Ortak Kota paketleri sayesinde, ev/ofis dışında internet ihtiyacınız olduğunda ilave bir 3G paketi almaya gerek kalmadan TTNET Ortak Kota’nızı notebook yada tabletinizle kullanabiliyorsunuz.

Türkiye’de bir ilk olan bu yeni teknoloji, müşterilerimizin internet ihtiyaçlarını –evde yada dışarıda- karşılamak amacıyla Aralık ayında satışa sunuldu.

6 GB kotalı ve Limitsiz iki seçenekle lanse edilen Ortak Kota paketlerine abone olan müşterilerimize ADSL ile birlikte TTNET Mobil 3G aboneliği sunuyoruz ve 3G kullanımları aynı pakette hesaplanıp faturalanıyor.

Üstelik müşterilerimizin 3G’nin yüksek kota aşım ücretlerinden etkilenmemesi için, Ortak Kota NET6’da kullanıma paralel ücretlendirilen avantajlı ek kota paketleri sunuyoruz.

Sınırsız dünyasını, nereden bağlandığını düşünmeden, özgürce yaşamak isteyenler için ise Ortak Kota NETLİMİTSİZ en uygun seçenek.

 

Detaylı bilgi için: http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/TTNET-Ortak-Kota-Kampanyasi.aspx

 [1] Kaynak: TTNET İnternet Bağlatma Nedenleri Araştırması, Aralık 2012, IPSOS-KMG

[2] Kaynak: BTK Üç Aylık Pazar Verileri Raporu, 2012 Üçüncü Çeyrek

[3] Kaynak : TTNET İnternet Penetrasyon Takip Araştırması, Kasım 2012, Barem Research

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın