Takdir edilmek, en önemli insani ihtiyaçlarımızdan bir tanesidir. Psikolojide ele alınan Maslow ihtiyaçlar hiyerarşisinde olduğu gibi birçok bilimsel çalışma da bulunmakta.

Emeklemeye başladığımız günden itibaren başardığımıza inandığımız her şey için takdir edilmeyi bekleriz. Bu ihtiyaç her türlü meslekte de kendini farklı biçimde gösterir.

Bir sporcu olimpiyatta madalya kazandığında, bir yönetmen Oscar, bir bilim adamı Nobel ödülünü aldığında verdiği tepkileri, yaşadığı mutluluğu hatırlamamız yeterli olacaktır. Bu ödülleri kazanmak üzere katılınan yarışmalar, festivaller, başvurular katılımcılar için değerli geri bildirimleri de getirir.

Şirketlerin insani özellikler taşıyıp taşımadıkları kurumsal yönetim ve işletme gibi sosyal bilimlerin araştırma konularından biri. Geri bildirim alıp süreçlerini geliştirerek müşterileri ve çalışanları için en iyi sonuçları alma isteği şirketler için de geçerlidir. Tüketici ve çalışan memnuniyet anketleri, kurumsal ödüller, bu geri bildirimlerin en detaylı ve somut örneğidir. Zira başvuruları hazırlarken hem içerik hem de sunum açısından ince bir çalışma yapılmakta, süreçler ve sonuçlar belki de hiç olmadığı kadar farklı detaylarla değerlendirilmektedir. Dolayısıyla, ödüllere başvurmak bile şirket içinde farkındalığı yaratmakta, yaratılığı geliştirmek için bir araç olarak da kullanılmakta.

TTNET olarak son dönemde 3 farklı yarışmada aldığımız ödül sayısı bizi hem heyecanlandırıyor hem de gururlandırıyor.

Ekim 2012 tarihinde PR News Digital PR Awards’da iki, Oracle Excellence Awards’da 1 ve Stevie International Business Awards’da 10 kategoride ödüle layık görüldük. Eylül ayı içinde Digital Communication Awards ve Mercomm Galaxy Awards, kasım ayında ise World Communication Awards ödüllerinin sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyoruz.

Aldığımız bu ödülleri başarı olarak görmekten ziyade, doğru yolda ilerlediğimizin takdir edilen bir kanıtı olarak değerlendirmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.

TTNET’in bugüne kadar aldığı ödüller listesine http://www3.ttnet.com.tr/bireysel/Hakkinda/Sayfalar/Odullerimiz.aspx link’inden ulaşabilirsiniz.

  1. ozden
    7 Eyl 2012 9:16 pm

    bende seninle gurur duyuyorum ceyhuncugum

Yorum Yapın