2006 yılında kurulan TTNET, bugün tam 5 yılı geride bıraktı. Bu süreçte bizim için asıl gurur kaynağı, Türkiye’nin bilişim konusunda yaşadığı köklü değişimin de bir parçası, hatta dinamolarından biri olmaktır. Bilgi toplumu olma hedefi doğrultusunda, bilginin üretilmesi, paylaşılması ve yayılması süreçlerinde bizzat rol oynamayı çok önemsedik. Bu anlayışla hep, geleceği şimdiden nasıl inşa edebileceğimize odaklandık. Bunu da 5 yıldır Türkiye’de ilkleri hayata geçirmeye ve iletişim dünyasında farklılık yaratan ürün ve servisler sunmaya odaklanarak başardık.

Yola ilk çıktığımızda hedefimiz, Türkiye’yi internetle tanıştırmak ve dünyaya bağlamaktı.   İnterneti, Türkiye nüfusunun neredeyse yüzde 10’unu oluşturan müşterilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak üzere günlük hayatın bir parçası durumuna getirdik. Müşterilerimize ev ve iş yerinde DSL, dışarıda binlerce noktada WiFi ve bunun yanı sıra 3G ile hızlı, güvenli ve ekonomik bir şekilde internete bağlanma seçenekleri sunduk. Pek çok ilki hayata geçirerek başarılarla zenginleştirdiğimiz bu dönemi, “TTNET’le Her Şey Mümkün” söylemimizle çok daha ileriye taşıdık. Bugün Türkiye’yi sadece internete bağlamakla kalmıyor, müşterilerimizin tüm iletişim ihtiyaçlarını tek elden karşılama hedefiyle, iletişim teknolojilerinin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sahipleniyoruz.

Web TV servisimiz Tivibu Web, IPTV servisimiz Tivibu Ev, Avea işbirliği ile hayata geçirdiğimiz TTNET Mobil bu dönemin öne çıkan en önemli yeniliklerinden oldular. Dünyada “Dörtlü Servis” olarak tanımlanan, iletişimin ana unsurlarını bir arada ve tek faturada birleştirme dönemini başlattık. Bilgisayar kampanyalarımız aracılığıyla rekor seviyede insanı bilgisayar ve internet sahibi yaptık. Eğitim, iletişim, girişimcilik ve daha sayısız pek çok alanda ürün ve servisi hayata geçirdik. Kısacası yeni “dijital yaşamda” müşterilerimize “rehberlik” etme misyonu ile hareket ettik ve bugün “Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi” konumuna geldik.

5 yıldır olduğu gibi önümüzdeki nice 5 yıllarda da güven ve gururla geleceğe yürümeye devam edeceğiz. TTNET’in başarı çıtasını daha da yukarıya taşıyacağız.

Bu vesileyle bir parçası olmaktan gurur duyduğum TTNET’e başarılarla dolu daha nice 5 yıllar diliyorum.

 

 1. Serdar Bilgin
  3 May 2011 6:54 am

  TTNET 5 yıl içerisinde bir çok köklü projeye yatırım yaparak gerçekten iyi işler çıkardı. Türkiye’nin internet alt yapısı yeni teknolojiler ile tanıştı. Daha bir çoğununda yolda olduğunu umuyoruz. Bu işlerin başarılı olmasında Genel Müdür desteği çok önemlidir ki sizin yeni fikirlere ve projelere ne kadar destek verdiğinizi ben bizzat yaşayarak öğrendim. Yenilikçi fikirlere bakışınız ile Türkiye’ ye ve TTNET’ e daha bir çok yeni fikirler kazandıracağınıza eminim. Başarılar…

 2. Tahsin Yılmaz - TTNET Genel Müdürü
  13 May 2011 8:01 am

  Serdar Bey,

  TTNET’i bu kadar yakından takip ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu yorumlarınız şahsım ve TTNET ailesi adına çok önemli ve değerlidir. TTNET ailesi olarak, söylediğiniz gibi yeni teknolojilere, yenilikçi proje ve fikirlere yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Yorum Yapın