Kolay değil koskoca Mümkünlü’ye yol göstermek. Her iş benden soruluyor. İyi ki Hamdi var da bana yardımcı oluyor. Biraz çok konuşur ama çalışkandır kerata. Elinden her iş gelir. Tabi bir de bilgisayar ve internet aldıktan sonra işlerimiz biraz daha kolaylaştı. Önceden raflara yerleştirilen Mümkünlü evraklarını şimdi bilgisayara kolayca kayıt ediyoruz. Ne kayboluyor ne de yıpranıyor.

Ancak geçenlerde başımıza bir olay geldi, siz de biliyorsunuz. Bizim komşunun oğlu internete girmek için gece gece çalışma odamıza girmişti de, hırsız sanıp büyük heyecan yapmıştık. İşte o zaman kendi kendime “Bir hırsız gelse, bilgisayarları çalsa ne olur” diye düşündüm, Hamdi’ye söyledim. “Başkanım çıra gibi yanarız o zaman” dedi, panikledi. Allahtan TTNET NETDİSK diye bir hizmetini duyurmuştu. “Hamdi” dedim “Merak etme, TTNET onu da düşünmüş. Belgelerini koyuyorsun internete, orada ne kayboluyor ne bir şey oluyor” dedim. Şaşırdı tabi, “Başkanım internetten her bir şeyi buluyorduk da evraklarımızı oraya koyacağımızı hiç düşünmemiştim” dedi. 

Hemen araştırdık, iyice bir öğrendik. NETDİSK’e abone olduk. Bizim için önemli fotoğraf, bilgi, belge ne varsa yükledik buraya. Şimdi içim rahat, Allah korusun bilgisayarımız çalınsa, yansa bile bizim belgeler sapa sağlam kalacak.

Hamdi’nin de içi rahatladı, “Aklınla bin yaşa başkanım” diyor da başka bir şey demiyor.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın