Ülkemizde online alışveriş her sene önemli bir hızla büyüyerek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.  2012 yılında Türkiye’de e-ticaret hacminin 30,6 milyar lira’ya ulaştığını düşünürsek gelinen noktayı daha iyi anlayabiliriz.

Fakat internetten alışveriş yaparken hepimizin hem güvenlikle ilgili hem de bir bilgisayara erişim gibi sıkıntılarımızın olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurtdışında bu alanda hayatı kolaylaştırmak için çeşitli çözümler üreten servislere şahit olduk. Son dönemde ülkemizde de yeni nesil ödeme sistemleri sağlayan girişimler çıktığını görüyoruz. Mobilexpress ise Türkiye’de kurulan mobil alışveriş ve ödeme alanındaki ilk girişim olma özelliğini taşıyor.

Mobilexpress nedir?

Mobilexpress cep telefonu üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde alışveriş ve ödeme yapabilmeyi sağlayan bir mobil alışveriş ve ödeme platformu. Mobilexpress’in iki ana mobil hizmet alanı var: güvenli online mobil ödeme ve mobil alışveriş.

Mobilexpress’in en özgürlükçü diyebileceğimiz yanı ise, banka ve operatör bağımsız bir hizmet olması. Kullanıcılar herhangi bir GSM operatörünü ve herhangi bir bankanın kredi kartını kullanabilirler ve Mobilexpress ile alışveriş ve ödemelerini yapabilirler. Üstelik kredi kartlarının tüm avantajlarından yararlanmaya devam ederek. Akıllı telefonu olan tüketiciler ise isterlerse Mobilexpress akıllı telefon uygulamasını ve QR kod yapısını da kullanabiliyorlar.

Güvenli online mobil ödeme yapısı

Mobilexpress’in güvenli online mobil ödeme yapısı ile kullanıcılar,  e-ticaret işlemlerinde ödemelerini sadece cep telefonları numaralarını girerek hızlı ve her seferinde kredi kartı bilgilerini girmelerine gerek kalmadan güvenli bir şekilde tamamlayabiliyorlar. Kredi kartı bilgisini Mobilexpress sistemine kaydolurken sadece bir kez vermek yeterli.

Mobilexpress sistemi tüm bunları sağlamak için yüksek güvenlikli bir alt yapıya sahip. İşlemler global güvenlik standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve düzenli olarak bu alanda denetimden geçen bir sistemle sağlanıyor.

Anında mobil alışveriş imkanı

SMS ve QR kod ile alışveriş ve ödeme fırsatını sunan Mobilexpress ile kullanıcılar, hiçbir yere gitmeden, anında cep telefonları üzerinden ürün ve hizmetlere ulaşabiliyorlar. Tüketicilerin herhangi bir ilanda gördükleri bir ürünü satın almak için tek yapmaları gereken ürünün yanında gördükleri kodu SMS ile 3570’e göndermek veya QR kodu Mobilexpress uygulaması ile taramak. Sonrasında kısa bir onay sürecinin ardından sipariş saniyeler içinden cep telefonu üzerinden tamamlanmış oluyor.

TTNET & Avea ve Mobilexpress İşbirliği

Üç firma arasında yapılan işbirliği kapsamında yapılabilecekleri şöyle sıralayabiliriz:

  • TTNET faturalarınızı SMS ile veya TTNET internet sitesinden hızlı ve güvenli bir şekilde ödeyebilir,
  • Anlaşmalı e-ticaret firmalarının internet sitelerinde cep telefonu numaranızı girerek hızlı ve güvenli ödeme yapabilir,
  • Mobilexpress renkli dünyasında satılan bütün ürünlerin ürün kodunu anında SMS ile 3570’e göndererek alışverişin keyfini doyasıya yaşayabilir,
  • Avea faturasız hatlarınıza SMS ile TL yükleyebilir, Avea faturalarınızı SMS ile ödeyebilir veya Avea Online İşlem Merkezi’nde ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

TTNET Online İşlem Merkezi ve ttnet.com.tr’nde Mobilexpress ile TTNET faturalarının kolay ve güvenli şekilde nasıl ödenir?

  • www.ttnet.com.tr veya TTNET Online İşlem Merkezi’nde, fatura ödeme adımında “Mobilexpress ile Ödeme”ye tıklayın.
  • Ödemek istediğiniz faturaları seçin.
  • Toplam ödeyeceğiniz tutarı, Mobilexpress sistem şifreniz ve cep telefonunuza Mobilexpress’ten gelen bir seferlik sipariş onay kodunu girerek onaylayın ve ödemenizi tamamlayın.

SMS ile de TTNET faturalarını kolay ve güvenli şekilde ödemek mümkün

Mobilexpress’e üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz cep telefonunuzdan TTNET Boşluk 10 Haneli TTNET Abone numaranızı (ör: TTNET 1234567890) yazıp 3570’e göndererek, açık faturalarınızın tamamını anında ödeyebilirsiniz.

TTNETILK Boşluk 10 Haneli TTNET Abone numaranızı (ör: TTNETILK 1234567890) yazıp 3570’e gönderirseniz en eski tarihli açık faturanızın ödemesini, TTNETSON Boşluk 10 Haneli TTNET Abone numaranızı (ör: TTNETSON 1234567890) yazıp 3570’e gönderirseniz en güncel tarihli açık faturanızın ödemesini anında gerçekleştirebilirsiniz.

Mobilexpress’e bir seferlik ücretsiz üyeliğinizi gerçekleştirmek ve daha detaylı bilgi için www.mobilexpress.com.tr‘i hemen ziyaret edebilirsiniz.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın