İnternetle Hayat Kolay!

TTNET olarak Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde üstlendiğimiz misyon ile birçok yenilikçi teknolojiyi ve ürünü müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra bilgiye eşit erişim sağlamak, bilgiye erişimdeki bölgesel ve ekonomik farklılıkları azaltmak üzere birçok önemli sosyal sorumluluk projesine de imza atıyoruz.

Toplumun iletişim teknolojilerine kolayca erişim sağlayabilen kesimleri ile bu teknolojilerle neredeyse hiç tanışmamış kesimleri arasında var olan ve “dijital uçurum” olarak bilinen bu eşitsizliği en aza indirmek istiyoruz. İletişim teknolojilerini kullanarak herkesin bilgiye erişimini kolaylaştırmayı, internet okuryazarlığı oranını yükseltmeyi ve teknolojinin sağladığı olanaklara erişimdeki bölgesel ve ekonomik farklılıkların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkı sağlama hedefimiz doğrultusunda başlattığımız “İnternetle Hayat Kolay” projesi, iletişim teknolojilerinin sunduğu sosyo-ekonomik gelişim fırsatlarından herkesin yararlanabilmesi gerektiğine olan inancımız ile ortaya çıktı. Projeyle daha önce internetle tanışmamış geniş bir kitleyi internetle buluşturmayı hedefliyoruz.

Proje kapsamında, 25 adet dizüstü bilgisayar, kablosuz internet bağlantısı ve en yeni eğitim teknolojileri ile donatılan gezici bir tır aracılığıyla eğitimler veriliyor. Düzenlenen eğitimler, artan teknolojik ihtiyaçlara cevap vermeyi hedefliyor. Eğitim kapsamında katılımcılar Facebook, Twitter gibi sosyal ağları, Skype gibi görüntülü haberleşme platformlarını etkili bir şekilde kullanmayı öğreniyor; internette alışveriş ve güvenlik gibi konular hakkında bilgi ediniyorlar. Toplam 10 saatlik “İnternetle Hayat Kolay” eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanıyorlar.

2000 kişiyi internetle ve iletişim teknolojileriyle tanıştırdık

Mayıs 2012 tarihinde İzmir’de başlattığımız proje kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerle bugüne kadar, 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere 2000’in üzerinde kişiye ulaştık.

Projemizin 2013 yılı eğitimleri İzmir’de, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde başladı. Burada bulunan hükümlüler de internet okuryazarlığı ve teknolojideki son gelişmeler üzerine eğitim alma olanağı buldular. Bu sayede, eğitimlere katılan hükümlülerin cezalarını tamamladıktan sonraki hayatlarına daha hazır ve donanımlı bir şekilde sürdürebilmelerine destek olmak istedik.

“İnternetle Hayat Kolay” eğitim tırı, Nisan ayında yeniden yola çıkıyor. 2013 yılında da, daha önce internetle tanışmamış geniş bir kitleyi internetle ve iletişim teknolojilerinin sunduğu olanaklarla buluşturmaya devam edeceğiz.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın