Düne kadar “internet hayatımızda neyi değiştirdi” diye sorduğunuzda alacağınız cevap genellikle “iletişim şeklimizi” olurdu. İnternet sayesinde kişilerle doğrudan iletişim kurma alternatiflerimiz çeşitlendi. Özellikle sosyal medya sayesinde çok daha fazla kişiyle iletişim halindeyiz. Fakat bugün internet teknolojisinin geldiği durumun, günlük hayatımızdaki çok önemli bir alışkanlığı değiştirmek üzere olduğunu görüyoruz: Televizyon izleme alışkanlığımızı.

Teknoloji, hayatımızı kolaylaştıracak çözümler arar. Artık internette yüksek çözünürlüklü herhangi bir videoyu saklamak, paylaşmak ve izlemek teknik olarak mümkün olduğuna göre, bu teknolojinin kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak bir çözüm olarak sunulması kaçınılmazdı. İnternet üzerinden zamandan bağımsız televizyon yayıncılığının, dünya standartlarında sunulduğu IPTV teknolojisi, hayatımızı kolaylaştıran ve zenginleştiren bir çözüm olarak evlerimize giriyor artık. IPTV teknolojisi ile izleyici kontrolü eline alıyor. Yayın öylece “akıp gitmiyor”; filmleri, dizileri kaçırmak mazide kalıyor. İstenirse durdurmak, ileri veya geri sarmak, istenirse tekrar oynatmak mümkün. Yayın akışını kullanıcı özgürce belirliyor.

 

Genişbant internet bağlantısı üzerinden yüksek kalitede yayın yapan yeni dönem TV platformu Türkiye’de ilk olarak geçtiğimiz yıl hayata geçti. IPTV hizmeti şu an Türkiye genelinde 30 şehirde izlenebiliyor. IPTV ile örneğin borsa, döviz altın bilgilerine ulaşmanız, hava durumunu öğrenmeniz mümkün… Maç programı üzerine gelip, herhangi bir maçın üzerinde OK tuşuna basıp maçların gol ve kart bilgilerine de ulaşabilirsiniz. TV izlerken yemek siparişi verebilir, burç bilgilerine ulaşabilirsiniz, dostlarınızla mesajlaşabiliriniz.

Keyifli seyirler.

 1. ömer
  4 Nis 2011 1:58 pm

  keşke tivibu’da maç da izlense..:)

 2. Ruhsar Sogancı
  5 Nis 2011 7:42 am

  “Yayının öylece akıp gitmesi” ifadenizle mevcut televizyon deneyimimizin ne kadar ilkel kalmış olduğunu derinden hissettim… Sevdigi programı kaçırmak istemeyenlerin kendini TVnin yayın akışına göre programlamak zorunda kalması, irade sahibi insanın etken, kansız cansız televizyonun edilgen olması gerekirken tam tersinin olması aslında ne kadar komikmiş! Ama biz farkında değilmişiz :)

 3. ali akdemir
  5 Nis 2011 2:04 pm

  süpermiş

 4. nünnü
  9 Nis 2011 6:04 pm

  Internetle hayata bakışımız, alışkanlıklarımız bile değişti valla..takipteyiz…

 5. Erdem
  16 Nis 2012 9:31 pm

  Bu Netflix gibi bir sistem mi tam olarak? Turkiye’de daha baska hangi saglayicilar var bu alanda paylasirsaniz sevinirim.

Yorum Yapın