Yaz geldi, günlerimiz çok çalışarak geçiyor ama ağabeyim Laptop Veli’yle interneti de ihmal etmiyoruz. İnternet bir derya gibi, içine girdikçe insan farklı dünyalar keşfediyor. Hele de biz, tarla, bağ, bahçeyle ilgili bilmediklerimizi görmediklerimizi internetten okuyoruz. Duyduk ki yurtdışında tarım işini bizden de iyi yapıyorlarmış. İşte orda takıldık, araştırmadık, çünkü hepsi yabancı lisanla yazılmış. Tabi biz İngilizce bilmeyiz.

Ne yaptık, hemen Başkan’ın kapısını çaldık. Başkan başladı anlatmaya: “Hah çocuklar tam vaktinde geldiniz, TTNET onu da düşünmüş, internetten İngilizce de öğretiyor, ekonomi de. TTNET ProG paketi alıyorsun, üniversite gibi evden ders alıyorsun ”  “Zor” diye düşündüm ilk başta, öyle ya kolay mı lisan öğrenmek? Ama Başkan dediyse vardır bir bildiği dedim gittim bir TTNET ProG paketi aldım, oturdum internetin başına. Tam adı da TTNET Profesyonel ve Kişisel Gelişim Platformuymuş. Zaten biz de hep kendimizi geliştirmek için uğraşmıyor muyuz canım?

Birkaç aydır TTNET ProG paketi içinden “Canlı Canlı İngilizce” dersi alıyorum. Daha her kelimeyi öğrenemedim tabi ama epey yol aldım; tarla, tarım, tohum demeyi öğrendim, bir de selamlaşmasını… Bu gidişle 5-6 aya kalmaz derdimi anlatırım. Avrupa, Amerika ne yapıyor, ne ediyor bir iyice araştırırım internetten.  Ondan sonra kim tutar abimle beni, çiftçilerin kralı oluruz!


  1. esma
    11 Ara 2011 12:49 pm

    y a ben nasıl öğreniicem keşe ttnet vitaminin ingilizce side olsa
    hep türkçe,mat,fen ve sosyal buna “ingilize “eklenebilirmi
    lütfen

Yorum Yapın