İlk dönemini geçtiğimiz hafta Samsun’daki programımız ile tamamladığımız Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projemiz ile son 6 ayda 5 ilde 6.000’den fazla başvuru alarak 500’den fazla gencimizi yaratıcı sektörler ile tanıştırdık.

İzmir’den Samsun’a, Eskişehir’den Adana’ya gençlerimize dijital dünya’daki fırsat alanlarını aktardık. Sadece tüketen değil aynı zaman da üreten bir yapıya geçmelerinin önemini gerçek başarı hikayelerini dinleyerek içselleştirmelerini sağladık. Konuşmacılarımızın değerli sunumlarından öğrendiklerinin yanında eğitim sırasında katılımcıların kendi içlerinde, TTNET yöneticileriyle ve katılımcılarla kurdukları ilişkinin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Eğitmenlerimiz ve konuşmacılarımız proje katılımcılarımızı üretken olmaları konusunda teşvik ettiler. Verdikleri örnekler arasında blog yazmaları, twitter hesabı olmayanların twitter’a etkin katılımının teşviki gibi örnekler de vardı. Eğitimlerde öğrendiklerini aksiyona çeviren proje katılımcılarımızın birçoğu eğitimlerimiz sonrasında blog açarken hali hazırda blogları olan katılımcılarımız da eğitimlere ait blog yazılarını yayınladılar. Bizleri gururlandıran bu yazıları keyifle okuduk. Bugüne kadar proje yöneticileri olarak kendi bakış açımız ile paylaştığımız değerlendirmelerimizi bu sefer daha da etkili bir şekilde proje katılımcılarının kendi sözleriyle sizlerle iletmek istedik.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencisi Seyhan Ayvaz’ı, Anadolu Üniversitesi öğrencisi Suat Özdemir’i ve Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği öğrencisi Yunus Emre Karabulut’u TTNET Blog’a konuk yazar olarak davet ettik.

Yazılarını keyifle okumanızı dilerim.

  1. Epoost
    28 May 2012 10:54 pm

    Gençliğe destekleriniz için teşekkürler

Yorum Yapın