TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
19 Nisan 2012

Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek Eskişehir eğitimleri tamamlandı

Yazar: Belma Kılıç - STK İlişkileri Uzmanı

TTNET’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destekkapsamında verdiği eğitimlerin üçüncü durağı Eskişehir oldu. Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” eğitimleri 10-12 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleşti.

9 Nisan akşamı TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ve TTNET yöneticileri yerel basınla akşam yemeğinde bir araya gelerek, proje detaylarını aktardı.

10 Nisan günü açılış konuşmaları ile başlayan eğitim programının ilk günü sektörden temsilcilerin katılımı ile panel şeklinde devam etti.

Milliyet gazetesi yazarı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatoş Karahasan moderatörlüğünde gerçekleşen programda, TTNET Dijital Medya Pazarlama Direktörü Yaman Alpata, TTNET’in iletişim ve eğlence şirketi olarak sunduğu ürün ve hizmetlerden Tivibu, TTNET Müzik ve Playstore’dan, TTNET İnteraktif Medya Yöneticisi Murat Kahraman dijital alandaki son gelişmelerden, Botego Genel Müdürü Ekim Nazım Kaya “Kaldıraç Etkisi” projesinden ve sektörden girişimcilik deneyimlerinden ve TTNET İş Geliştirme Direktörü Murat Eren TTNET Teknoloji Vadisi’nden bahsetti.

Program; ikinci gün dijital …

7 Mart 2012

Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek 16-18 Mart’ta Adana’da !

Yazar: Ceyhun Göcenoğlu - Sektörel İlişkiler Müdürü

Aralık 2011’de başlattığımız Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projemiz tüm hızıyla devam ediyor.

Projemize şu ana kadar 4500’den fazla başvuru aldık. 170  yaratıcı genci, sektörün önemli temsilcileri ile bir araya getirdik. Yıl sonunda hedefimiz 1.000 kişiyi bu eğitim süreçlerinden faydalanmasını hedefliyoruz.

Dijital içeriğin üretilmesi, sunumu, ticaretin elektronikleşmesi alanlarında verdiğimiz eğitimler ile kariyer fırsatları hakkında farkındalık yarattık, eğitimlerimizi Dünya’nın saygın üniversitelerinden MIT’nin Girişimcilik Forumu tarafından verilen iş modeli uygulamaları ile destekledik.

İstanbul ve İzmir etkinlikleri sonrası katılımcılardan aldığımız geri bildirimler bizleri gerçekten mutlu etti. Katılımcıların, konuşmacılarımızdan ilham alması, aldıkları eğitim içeriklerinin güveni ile projelerini hayata geçirmek için harekete geçmeleri yakaladığımız başarının en mutluluk verici sonuçlarından oldu.

Adana, Mersin, Niğde, Osmaniye, Hatay, Karaman, Nevşehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis’ten de başvuruların açık olduğu eğitimlerimize 16-18 Mart 2012 tarihlerinde Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde devam edeceğiz.

Proje hakkında bilgi almak ve ücretsiz eğitimlerden faydalanmak isteyenler  http://www.yaraticiekonomiyedestek.com/ sitesini ziyaret edebilirler.

19 Ocak 2012

TTNET, “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” projesi ile engellilere destek verdi!

Yazar: Belma Kılıç - STK İlişkileri Uzmanı

Sevgili okurlar,

4 Ekim 2011 tarihinde Mümkünlü Kasabası olarak da tanınan Taraklı ilçemizde büyük bir heyecanla kamuoyuna duyurduğumuz projemiz Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek 2012 programı, tüm hızıyla devam ediyor.

TTNET, Bilişim sektörünün merkezi olarak kabul edilen İstanbul’un sınırlarını aşarak, yerel kültürel birikimleri yetenek ve yaratıcı yaklaşımlarla bilişim sektörüne kazandırmak üzere 7 bölgemizde 10 ilde tüm Türkiye’yi kapsayacak eğitimlerine 21 Şubat 2012 tarihinde İzmir ile başlıyor.

Sektörün coğrafi sınırlarını genişletmek üzere yola çıkan 2012 programı, hedef kitlesini de genişleterek engellilerin yaratıcı ekonomi yaklaşımını sunduğu fırsatlardan haberdar olması için ilk adımı attı.

14 Ocak 2012 tarihinde Beyazay Derneği’nde Engelsiz Elektronik Ticaret projesi katılımcılarına “Ticaretin Elektronikleşmesi”  eğitimi verildi. Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek Projesi eğitimcisi, Dijital Pazarlama Stratejisti Hasan Başusta toplam 33 kişiye verdiği eğitimde katılımcılara sosyal medya trendlerini, e-ticaret trendlerini anlattı.

Gençleri dijital dünyadaki iş fırsatlarına hazırlamayı amaçlayan TTNET “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” projesi, yaratıcı ekonomi alanlarında eğitim alan gençlerin …

9 Aralık 2011

Blog Yazarları Yetenekli Gençlerle Buluştu

Yazar: NETyazar

TTNET’in “Yaratıcı Ekonomi” kavramından yola çıkarak başlattığı Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek projesi kapsamında eğitim alan 60 öğrenci Türkiye’nin önde gelen blog yazarlarıyla buluşma olanağı buldu. Eğitimleri devam eden 60 öğrenci, aralarında Burak Bayburtlu, Yalçın Pembecioğlu, İpek Aral Kişioğlu, Devletşah Özcan, Burak Budak, Sinan Ata gibi isimlerin bulunduğu bloggerlarla bir araya geldi. Sapphire’de 6 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen toplantıda öğrenciler, blog yazarlarıyla sohbet etti, fikir alışverişinde bulundu.