TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
29 Ağustos 2012

Hayatta en başarılılarımız, en kaliteli bilgiye sahip olanlarımız….

Yazar: Çağrı Acarol - Ürün Yönetimi Uzmanı

Günümüz dünyasında yapmak istediklerimizi 24 saate sığdırabilmek neredeyse imkansız. Zamanı verimli kullanmayı bilmenin artık kişisel ve profesyonel alandaki gelişimimizi belirleyen en önemli faktörler arasında olduğunu düşünüyorum.

Bu yazıyla eğitiminize ayırdığınız zamanı daha verimli kullanmanızı sağlayacak servisimiz TTNET ProG’den bahsetmek istedim sizlere.

TTNET ProG, kullanıcılarının hayatına değer katan bir eğitim platformu. Onlarca yıllık uzaktan eğitim tecrübesine dayanan ve yüzlerce uzman tarafından geniş bir yelpazede hazırlanan TTNET ProG eğitim paketleri, kişisel gelişime her açıdan katkı sağlamayı amaçlayan çok zengin içeriklerden oluşuyor.  İngilizce’den ekonomiye, sağlıktan yaşam kültürüne, ekonomiden bebek bakımına kadar geniş bir yelpazede eğitim paketlerinden oluşan TTNET ProG platformumuzda yabancı dil, profesyonel gelişim, kurumsal gelişim, bilişim teknolojileri, finans, kişisel gelişim ve hobi başlıkları altında güncel onlarca eğitim yer alıyor.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca eğitimlerinin yanı sıra “Canlı Canlı İngilizce” dersleri ile etkileşimli bir eğitim olanağı da sunuluyor. “Canlı Canlı İngilizce” sınıflarında kullanıcılar haftanın her günü kendi belirledikleri zaman dilimlerinde bilgisayarla sesli …

5 Mart 2012

E-Eğitim’de gerçek boyut

Yazar: Cenk Yapıcı - Medya İlişkileri Uzmanı

‘Öğrenmenin yaşı yok demiş büyüklerimiz’ sözüyle büyüdük; aslında gelişen Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri sayesinde ‘mekanı da yok’ diyebiliyoruz gönül rahatlığı ile. Bilgisayarlar gelişti, akıllı telefonlara her gün daha akıllı yeni modeller eklenmeye başladı, tablet bilgisayarlar en az bir diz üstü bilgisayar kadar işlevsel hale geldi.

Türkiye’de elektronik eğitim de dünyadaki teknoloji geliştikçe yön buldu kendine. 1980’lerin sonunda Türkiye’de satışa çıkan ilk eğitim programları teyp kasetleri ve 5,25’’lik disketler vasıtasıyla Commodore 64’lere yükleniyordu; bunu 3,5 inçlik disketler ile Amiga ve masa üstü bilgisayarlar izledi. 90’ların ortasında CD’ler hükümdarlığı ele geçirmeye başladı. CD’ler sayesinde hem kapasite büyümeye başladı hem de eğitim içerikleri yaygınlaşmaya. CD’ler içersine ansiklopediler, yabancı dil eğitim kitapları, testler, sınavlar eklenmeye başladı. 90’ların sonu ve 2000’lerin başında ise eğitim yazılımlarına etkileşim hakim olmaya başladı, DVD teknolojisinin daha kaliteli video içeriğine olanak sağlandı.

Son 4-5 yılda ülkemizde bilgisayar ve geniş bant kullanımının artmasıyla eğitime olan ilgi birkaç kat arttı. Çünkü internet …

3 Ağustos 2011

İngilizceyi İnternette Nasıl Öğrendim?

Yazar: Pamuk Arif

Yaz geldi, günlerimiz çok çalışarak geçiyor ama ağabeyim Laptop Veli’yle interneti de ihmal etmiyoruz. İnternet bir derya gibi, içine girdikçe insan farklı dünyalar keşfediyor. Hele de biz, tarla, bağ, bahçeyle ilgili bilmediklerimizi görmediklerimizi internetten okuyoruz. Duyduk ki yurtdışında tarım işini bizden de iyi yapıyorlarmış. İşte orda takıldık, araştırmadık, çünkü hepsi yabancı lisanla yazılmış. Tabi biz İngilizce bilmeyiz.

Ne yaptık, hemen Başkan’ın kapısını çaldık. Başkan başladı anlatmaya: “Hah çocuklar tam vaktinde geldiniz, TTNET onu da düşünmüş, internetten İngilizce de öğretiyor, ekonomi de. TTNET ProG paketi alıyorsun, üniversite gibi evden ders alıyorsun ”  “Zor” diye düşündüm ilk başta, öyle ya kolay mı lisan öğrenmek? Ama Başkan dediyse vardır bir bildiği dedim gittim bir TTNET ProG paketi aldım, oturdum internetin başına. Tam adı da TTNET Profesyonel ve Kişisel Gelişim Platformuymuş. Zaten biz de hep kendimizi geliştirmek için uğraşmıyor muyuz canım?…