TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
24 Eylül 2012

TTNET Müzik’ten sonbahara hızlı giriş

Yazar: Ürün Keskin - Müzik ve Oyun İçerik Yöneticisi

TTNET Müzik, yepyeni albüm ve şarkılarıyla sonbahara hızlı bir giriş yaptı.

Farklı sesi, sıradışı yorumu ve yepyeni şarkılarıyla Cem Adrian’ın albümünün dijital platformlar içinde sadece TTNET Müzik’te yer alması bu hızlı girişin örneklerinden sadece biri…

Cem Adrian’ın yeni albümü “Siyah Bir Veda Öpücüğü”, sanatçının kendine özgü tarzı ve güçlü sesiyle yine kendisinden söz ettirecek gibi görünüyor.

 

“Emir” isimli ilk albümünden sonra çıkarttığı “Kayıp Çocuk Masalları” isimli ikinci albümü ile dikkat çeken Cem Adrian, hikayesine üçüncü albümüyle devam ediyor. 12 şarkıdan oluşan ve tüm parçalarında Cem Adrian imzası bu albüm, piyano ve keman ağırlıklı ezgilerin yanı sıra etkileyici sözleriyle de fark yaratıyor.

Unutmayın, müzik, dili ne olursa olsun duyguların anlatıldığı tek yoldur!

Tarif edilmez bir müzik ziyafeti yaşamak için sizleri TTNET Müzik’e bekliyoruz. Gelin, içimizden geçenleri dışarıdan dinleyelim!

Sevgiler,

 …

28 Temmuz 2012

Teoman, müziğe TTNET Müzik’le geri döndü

Yazar: NETyazar

Müzik kariyerine 1986 yılında kurduğu Mirage adlı grupta vokal yaparak başlamıştı Teoman. Grubun dağılmasından sonra ise Mavi Sakal, Indians, Black Rose, Işığın yansıması gibi gruplarda çalıştı ve sonra müzik kariyerine solo çalışmalarıyla devam etti. 1996 yılında Roxy Müzik Yarışması’nda Teoman’ın söylediği ‘Ne Ekmek Ne De Su’ şarkısı en iyi beste ödülünü alırken ‘Yollar’ şarkısı da en iyi söz ödülüne layık görüldü. Teoman’ın ilk albümü 1996 Ekim’inde çıktı.

1996 yılından 2011 yılının ortalarına kadar neredeyse her yıla bir albüm, hafızalara kazınan düetler, konserler ve sinema filmleri sıkıştırdı.

2011 yılının bir Ağustos gününde ünlü sanatçı internet sitesinde yaptığı açıklamada “Artık pes diyorum. Müziği bırakıyorum. 3 Eylül Berlin son konserimdir” demiş ve milyonlarca hayranını üzüntüye boğmuştu.

Ve Teoman internet üzerinden “elveda” dediği müziğe, internet üzerinden “merhaba” diyor son albümü ile Türkiye’nin en büyük dijital müzik platformu TTNET Müzik ile kavuşuyor hayranlarına.

İlk kez TTNET Müzik’te hayranlarıyla buluşan yeni albümün adı Aşk & Gurur …

21 Haziran 2012

Müzik bizim için, 21 Haziran müzik için…

Yazar: Ürün Keskin - Müzik ve Oyun İçerik Yöneticisi

Toplum hayatının öne çıkan tüm detayları, belirli gün ve haftalarda, çeşitli eğlencelerle kutlanır. İster halay çekilsin, ister kafalar kopana kadar sallansın, her daim fonda bir müzik vardır. Adı üzerinde kutlama, müziksiz, çalgısız, danssız olur mu? Olmaz!

Tüm güzel anlarda, tüm özel durumlarda, kutlamalarda, törenlerde, eğlencelerde hatta bazı kültürlerde cenazelerde bile fonda yerini alan “MÜZİK”,  21 Haziran’da kendi gününü kutlamak için çalıyor…

Fransız müzik ve dans yönetmeni Maurice Fleure tarafından düşünülmüş ve Kültür Bakanı Jack Lang tarafından öneri olarak sunulmuş olan Dünya Müzik Günü, 1981 yılında Fransa’da kutlanmaya başlandı. Ardından bu keyifli gün, Almanya, İsviçre, İngiltere, Çin, Hindistan, Malezya, Avustralya, Romanya, Kolombiya ve Filipinler gibi pek çok ülkeye yayıldı ve resmen kabul edildi. Ülkemiz de 2005 yılından bu yana müziğin gününe müzikle eşlik ediyor ve 21 Haziran’da yurdun farklı yerlerindeki konser ve organizasyonlardan yükselen farklı melodiler, kitleleri buluşturmaya devam ediyor!

Ruhun gıdası, insanlığın evrensel dili, matematiğin en keyifli hali, unutulmuş …

5 Haziran 2012

Dünya Çevre Günü’nü doğa dostu projelerimizle kutluyoruz!

Yazar: Feyza User - Halkla İlişkiler Uzmanı

5 Haziran Dünya Çevre Günü için TTNET’in çevreye etkisini ölçtüğümüz bir çalışma gerçekleştirdik. Henüz 3 haftası dolmuş bir TTNET çalışanı olarak ilk ayımda bu çalışmanın sonuçları beni hem mutlu etti hem de ailenin en yeni üyesi olarak gururlandırdı.

Aşağıda sonuçlarını paylaşacağım çalışmaya ilk olarak TTNET Genel Müdürlük Binası’ndan, her gün çalışmaya gittiğimiz ofis ortamından başladım.

Edindiğim bilgilere göre; “akıllı bina” konseptiyle hizmet veren TTNET Genel Müdürlük Binası’nda, doğalgazı, suyu ve elektriği tasarruflu kullanırken, kağıt atıklarını Şişli Belediyesi ve TEMA Vakfı ile paylaşıyoruz, elektrik alımlarımızı Enerjisa’dan yapıyoruz, rüzgar santrallerinde üretilen yenilenebilir enerji kullanımına özen gösteriyoruz.

Bir başka uygulamamız ise TTNET Ormanları. TTNET’in 2011 yılında başlattığı “TTNET Çalışanları ile TTNET Ormanı Doğuyor” projesinde, TTNET çalışanlarına doğum günü hediyesi olarak Konya Karapınar İlköğretim Okulları’nın bahçesinde yetiştirilen sedir ağacı fidanları armağan edildi. 5000’den fazla sedir ağacı fidanıyla yeni bir orman oluşturuldu. TTNET’in diğer ormanı ise Ankara Pursaklar Mevkii’nde yer alıyor; 2 bin 400 sedir …