TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
12 Ekim 2012

Tivibu – IPTV ve Sosyal Tivi Deneyimi

Yazar: Yaman Alpata - TTNET Dijital Medya Pazarlama Direktörü

Televizyon yayıncılığında büyük değişimler yaşanıyor. Dünyada birçok TV platformu ve kanal, klasik yayıncılığı geride bırakarak, kontrolün izleyicide olduğu yeni bir yayıncılık anlayışını benimsemeye başladı. İnternet tabanlı TV yayıncılığı olarak tanımlanan IPTV, geleceğin TV yayıncılığı olarak gösteriliyor. IPTV yayıncılığı dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok konuşulan konulardan biri haline geliyor.

Geçtiğimiz eylül ayında gerçekleşen Bilişim Zirvesi ve İnteraktif Pazarlama Zirvesi gibi iki büyük etkinlikte IPTV oturumları yapıldı. Son olarak, 9-10 Ekim tarihleri arasında The Marmara Taksim’de düzenlenen  “TV Connect EurAsia East Europe 2012” etkinliğinde, IPTV ve yeni TV yayıncılık teknolojileri tüm yönleriyle konuşuldu. İngiliz kuruluş Informa Telecoms & Media tarafından düzenlenen etkinliğe, Türkiye’den IPTV Derneği de destek verdi. İngiltere’den Rusya’ya, Romanya’dan  Çek Cumhuriyeti’ne dünyadan önemli teknoloji ve iletişim kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı etkinlikte TTNET olarak biz de bir sunum gerçekleştirdik. Oturumda katılımcılara, TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu’nun Türkiye’de TV yayıncılığına getirdiği yenilikler ve TTNET tarafından geliştirilen Sosyal Tivi uygulamasının özelliklerini …

20 Temmuz 2012

Tivibu ile gerçek olimpiyat heyecanı

Yazar: Cenk Yapıcı - Medya İlişkileri Uzmanı

Olimpiyat Oyunları, 4 yılda bir yapılan geniş kapsamlı bir spor organizasyonu. Dünya çapında sporcu, gazeteci, televizyoncu, spor adamı ve seyircilerin katılımı ile gerçekleştirilen olimpiyatlar insanlar ve ülkeler arası barışın sağlanabilmesini amaçlıyor. Antik şekli Eski Yunan’da yapılan oyunlar Fransız soylusu Pierre de Frédy, Baron de Coubertin tarafından 19. yüzyılın sonlarında modernize edilmiş.

2012 Yaz Olimpiyatları, 27 Temmuz-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek. Bu organizasyonla birlikte Londra, 1908 ve 1948 yıllarından sonra üçüncü kez Yaz Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapmış olacak.

Bu yıl olimpiyatlara tarihinin en kalabalık spor kafilesiyle katılan Türkiye, bu yıl bir ilk daha yaşayacak. Olimpiyat Oyunları, tarihinde ilk kez 4 ekran ve özel TV kanalından, dilerlerse HD olarak izlenecek. Sporseverler, Tivibu’nun gelişmiş özellikleri sayesinde canlı yayını durdurabilecek, geri alabilecek, kaçırdıkları yarışları tekrar izleyebilecekler. Olimpiyat Oyunları, Tivibu Ev, Tivibu Web ve Tivibu Cep üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Tivibu Web’deki canlı yayınlar herkese açık olacak.

2012 Londra Olimpiyatları

25 Haziran 2012

Tivibu Ev 81 ilde 100 bin aboneye ulaştı!

Yazar: NETyazar

 

16 ay önce hizmete sunduğumuz Tivibu Ev servisinin 100 bin aboneye ulaştığını ve artık 81 ilde hizmet vermeye başlandığını Bodrum Rixos Otel’de düzenlenen basın toplantısında Genel Müdürümüz Sn. Tahsin Yılmaz, “Sektörümüzde bir başarı hikayesi yazıyoruz” diyerek açıkladı.

 

Toplantıda açıklanan dikkat çekici rakamlar:

*2006 yılında sadece bir internet servis sağlayıcısı olarak kurulan TTNET, 2011 yılsonu itibarıyla 6 milyonu aşkın aboneye ve 3 milyar TL ciroya ulaştı.

*İngiltere merkezli Point Topic’in 2012 ilk çeyrek verilerine göre; DSL bazında 100’ü aşkın ülkeden 300’ü aşkın internet servis sağlayıcısının değerlendirildiği raporda, TTNET abone sayısıyla dünyanın en büyük 10 internet servis sağlayıcısı arasında yer alıyor. Avrupa’daki servis sağlayıcılar arasında ise aynı kriterlere göre beşinci sırada. Bir başka deyişle; TTNET dünya liginde yer alıyor.

*Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu’nun (BTK) verilerine göre; Türkiye’nin ADSL ile tanıştığı 2003 yılı sonunda 18 bin 604 olan genişbant internet abone sayısı, 2012 yılı birinci çeyrek itibarıyla

3 Nisan 2012

ADventure ile “Hayatı Halaya Alıyorlar!”

Yazar: Fatih Cengiz - İnteraktif Medya Uzmanı

20 Mart Salı günü öğle saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi’ndeydik. Bahardan kalma bir güneş insanın içine öyle bir işliyordu ki belki de bu yıl en çok özlediğimiz şeydi. Boğaziçili arkadaşların da bizden farklı düşünmediği belliydi. Kendilerini dışarıya atmışlar, yemyeşil çimlerin tadını çıkarıyorlardı.

Ancak Boğaziçililerin özlediği başka bir şey daha vardı: ADventure Reklamcılık Yarışması

2002 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ADventure Reklamcılık Yarışması, 2008’den bu yana yapılmıyordu. Ve bu yarışma 4 yıl sonra ilk defa TTNET – Tivibu desteği ile 9. kez gerçekleşiyor!

Bu seneki konusu “viral reklamcılık” olarak belirlenen yarışma, 20 Mart’ta “Hayatı Halaya Alıyoruz” diyen üniversiteli gençlerin Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü’nde hep birlikte kol kola girerek çektikleri halayla başladı. Aynı gün eş zamanlı olarak Anadolu Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi  ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde de öğrenciler her şeye 10 dakika ara vererek, “hayatı halaya aldılar”.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme