TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
12 Nisan 2012

“İnternette 19 yılda kaydettiğimiz süreç sadece bir başlangıç”

Yazar: Tahsin Yılmaz - TTNET Genel Müdürü

Değerli internet kullanıcıları;

Bugün Türkiye’de internetin 19. Yılını kutluyoruz.

TÜBİTAK-ODTÜ (TR-NET) işbirliği ile DPT projesi çerçevesinde Türkiye’nin ilk kez küresel internet ağına bağlanması üzerinden tam 19 yıl geçti. 12 Nisan 1993 tarihinde kullanıma açılan 64 kbit/sn hızındaki bu hat, ODTÜ’den uzun bir süre ülkenin tek çıkışı olarak hizmet verdi ve bu Türkiye’nin internet miladı oldu.

Bir yandan internetin sosyal hayatımızdaki yeri diğer yandan da teknoloji ihtiyaçlarının artmasıyla birlikte daha hızlı internet erişimine sahip olmak kaçınılmaz oldu. 2003 yılında ADSL hizmetinin başlaması ile Türkiye geniş bant internete, gerçek internet deneyimine ‘merhaba’ dedi. İnternet bağlantı kapasitesi ve kullanım oranları arttıkça yeni iş alanları, istihdam sahaları açıldı; daha önce hayatımızda olmayan birçok yenilik kısa zamanda yaşam tarzımız haline dönüştü. Türkiye’nin ADSL’e kavuştuğu 2003 yılında 11,5 milyar dolar olan bilişim geliri, 2011 yılında 34 milyar dolar civarına ulaştı. İnternet sayesinde ulaşılan rakamlar ne kadar ciddi bir büyüme olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye’nin internet kullanımında 19 …

5 Nisan 2012

Tivibu Ev’in yepyeni platformu: Sosyal Tivi

Yazar: NETyazar

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Sosyal Tivi uygulamasıyla Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

Tivibu’nun Sosyal Tivi uygulaması, televizyon üzerinden sosyal medyanın kapılarını açmanın deneyimini yaşatıyor. Sosyal Tivi, televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkanı sağlıyor.

Teknolojiyi bilen ve okuyucuları ile gerek sayfalarından gerekse sosyal ağlar vasıtasıyla her an paylaşan blog yazarları ile 3 Nisan 2012 akşamı Bebek House Cafe’de bir Tivibu Sosyal Tivi deneyimleme etkinliği gerçekleştirdik.

Etkinlikte konuşan Dijital Medya Pazarlama Direktörü Yaman Alpata, davetlilere Tivibu Ev sistemi ve üzerindeki uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Alpata’dan sonra söz alan Tivibu Teknoloji Direktörü Burak Evren, Tivibu Ev’in yeni sosyal medya platformu Sosyal Tivi’yi dinleyicilere aktardı.

Etkinliğin sonunda teknoloji blog yazarları ile birlikte, 50.000 aboneyi aşan Tivibu Ev için bir kutlama pastası kesildi.

 

İşte Tivibu Ev’in gelişmiş özellikleri

Seç İzle

Yerli, yabancı filmler, diziler, müzik klipleri, belgeseller ve çizgi filmlerden oluşan zengin video içeriğine istediğiniz zaman …

28 Mart 2012

Videonun adresi internet

Yazar: NETyazar

Televizyon ve video üzerine ilk çalışmalar John Logie Baird tarafından başlamış ve 1924 yılında görüntüyü oluşturabilen ilk çalışan örneği somut olmuş. Fakat bu televizyon tamamen mekanik bir sistemle işlemekteymiş. TV’lerin tüplü (CRT) televizyon haline gelmesi Philo Taylor Farnsworth’un temelini attığı çalışmalarla sağlanmış; bu yüzdendir ki televizyonu icat eden kişi olarak her iki isim de anılmaktadır. Yalnız John Logie Baird video kayıt sistemi konusunda 1928’de geliştirdiği Fonodisk ile bir ilke imza attı. Cihaz 30 satır tarayarak, bir televizyon sinyali kayıt edilebiliyordu. 1936 yılında ise, 30 satır taramalı sistemler ortadan kalktı ve çok daha net görüntü sağlayan 405 satıra geçildi.

Modern video kayıt sistemleri, magnetik teyplerin geliştirilmesi ve normal işitme frekansının da dışına çıkılıp, çok yüksek frekansları kaydedebilen (siyah-beyaz ya da renkli TV sinyallerine uygun olan) bantların yapılması sonucu, 1950’li yıllarda ortaya çıktı. 1970’lerde renklenen ekranlar ve renkli video oynatan cihazları, kaydedilen videokasetler, CD’ler, DVD’ler ve Blu-ray’ler takip etti…

Video hep bir …

27 Temmuz 2011

Tivibu Ev Sayesinde Ünüme Ün Katacağım!

Yazar: Gözleme Naciye

Benim adım Naciye, lakabım da Gözleme Naciye. Mümkünlü’ye internet geleli hayatı en çok değişenlerden biri de benim. İnternet sayesinde ben ve gözlemelerim şöhret olduk. Lezzetli gözlemelerimi herkes duydu, Türkiye’nin hatta dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler, gözlemelerimin tadına bakmadan Mümkünlü’den ayrılmıyorlar.

Benim Gözleme Naciye diye adım çıkmış ama ben türlü türlü yemek, tatlı, börek, çörek yaparım. Televizyondan yemek programları izlerim,  bilmediğim yeni tarifleri de dener, kendimi geliştiririm.  Hele de Tivibu Ev aldığımdan beri bu programları daha rahat izler oldum. Neden diyecek olursanız, eskiden programlarda malzemeleri hızlı hızlı sayıp geçtikleri, yemekleri de hızlıca pişirip kenara koydukları için bir türlü tam tarifi alamaz, yemeği deneyemezdim.…