TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
19 Mart 2013

İnternetle hayat kolay!

Yazar: Tülin Kara Özger STK ve Sosyal Sorumluluk Müdürü

İnternetle Hayat Kolay!

TTNET olarak Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde üstlendiğimiz misyon ile birçok yenilikçi teknolojiyi ve ürünü müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra bilgiye eşit erişim sağlamak, bilgiye erişimdeki bölgesel ve ekonomik farklılıkları azaltmak üzere birçok önemli sosyal sorumluluk projesine de imza atıyoruz.

Toplumun iletişim teknolojilerine kolayca erişim sağlayabilen kesimleri ile bu teknolojilerle neredeyse hiç tanışmamış kesimleri arasında var olan ve “dijital uçurum” olarak bilinen bu eşitsizliği en aza indirmek istiyoruz. İletişim teknolojilerini kullanarak herkesin bilgiye erişimini kolaylaştırmayı, internet okuryazarlığı oranını yükseltmeyi ve teknolojinin sağladığı olanaklara erişimdeki bölgesel ve ekonomik farklılıkların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkı sağlama hedefimiz doğrultusunda başlattığımız “İnternetle Hayat Kolay” projesi, iletişim teknolojilerinin sunduğu sosyo-ekonomik gelişim fırsatlarından herkesin yararlanabilmesi gerektiğine olan inancımız ile ortaya çıktı. Projeyle daha önce internetle tanışmamış geniş bir kitleyi internetle buluşturmayı hedefliyoruz.

Proje kapsamında, 25 adet dizüstü bilgisayar, kablosuz internet bağlantısı …

29 Ağustos 2012

Hayatta en başarılılarımız, en kaliteli bilgiye sahip olanlarımız….

Yazar: Çağrı Acarol - Ürün Yönetimi Uzmanı

Günümüz dünyasında yapmak istediklerimizi 24 saate sığdırabilmek neredeyse imkansız. Zamanı verimli kullanmayı bilmenin artık kişisel ve profesyonel alandaki gelişimimizi belirleyen en önemli faktörler arasında olduğunu düşünüyorum.

Bu yazıyla eğitiminize ayırdığınız zamanı daha verimli kullanmanızı sağlayacak servisimiz TTNET ProG’den bahsetmek istedim sizlere.

TTNET ProG, kullanıcılarının hayatına değer katan bir eğitim platformu. Onlarca yıllık uzaktan eğitim tecrübesine dayanan ve yüzlerce uzman tarafından geniş bir yelpazede hazırlanan TTNET ProG eğitim paketleri, kişisel gelişime her açıdan katkı sağlamayı amaçlayan çok zengin içeriklerden oluşuyor.  İngilizce’den ekonomiye, sağlıktan yaşam kültürüne, ekonomiden bebek bakımına kadar geniş bir yelpazede eğitim paketlerinden oluşan TTNET ProG platformumuzda yabancı dil, profesyonel gelişim, kurumsal gelişim, bilişim teknolojileri, finans, kişisel gelişim ve hobi başlıkları altında güncel onlarca eğitim yer alıyor.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca eğitimlerinin yanı sıra “Canlı Canlı İngilizce” dersleri ile etkileşimli bir eğitim olanağı da sunuluyor. “Canlı Canlı İngilizce” sınıflarında kullanıcılar haftanın her günü kendi belirledikleri zaman dilimlerinde bilgisayarla sesli …

15 Haziran 2012

Teknoloji sever babalar

Yazar: Çiğdem Keskin - Sosyal Medya Yöneticisi

“Ben senin yaşındayken!” diye başlayan çok cümle kurarlar…

Hayatta yaslandığınız en sağlam duvar vardır ya, onun ta kendisidirler…

Dev yürekleri, kocaman sevgileri vardır onların…

Bu yazı vesilesiyle dev “yürekli” tüm baba ve baba adaylarının Babalar Günü’nü kutlamayı ve günümüzün teknoloji meraklısı babalarına ait bazı bilgileri paylaşmayı istedim sizlerle.

*TÜİK araştırmasına göre 2011 yılında Türkiye’de erkeklerin % 56.1’i bilgisayar kullanıyor. İnternet kullanım oranı ise % 54.9. 2005 yılında internet kullanım oranı % 9.6’ymış. Nereden nereye…

*Nielsen’in 9200 kişi üzerinde 2010’da yaptığı bir araştırmaya göre, kadınlar genellikle iPhone, erkeklerse Android kullanıyorlar. Kadınların % 31’i iPhone, % 23’ü Android tercih ediyorlar,  Blackberry ve Windows Phone cihazlar da sonraki sırada yer alıyor. Erkeklerin % 32.6’sının tercihi Android, % 28.6’sının ise iPhone. Ancak bu sonuçlar, Android kullanan kadın, iPhone kullanan erkek olmadığı anlamına gelmiyor.

*AppAware’e kayıtlı  olan 20.488 erkek ve 4.133 kadın üyeden toplanan bilgiler ışığında oluşturulan araştırma sonucuna göre, erkekler akıllı telefonlarına Facebook, Twitter, Instagram ve Google Maps gibi ortalama 90 uygulama …

23 Mayıs 2012

Yeni medya düzeninde sayısal yayıncılık

Yazar: Çiğdem Keskin - Sosyal Medya Yöneticisi

15. yy’da Gutenberg maatbaayı icat ederek tek yönlü ve merkez odaklı iletişimin egemen olduğu medya tarihini başlattı. 1990’larda internetin ortaya çıkışmasıyla 500 yıllık medya tarihinde çağ atlandı ve tüm medya araçlarının bir araya geldiği etkileşimli bir platform ortaya çıktı.

Bu süreçte 2011 tam anlamıyla sosyal medya ve mobil pazarlama yılı oldu diyebiliriz. Teknoloji ve sosyal medyanın çarpan etkisi medyayı büyük ölçüde etkiledi ve bir dönüşümün içine soktu. Eskiden iletişim yapıldığında haber bir kez ve tek yönlü olarak konuşuluyorsa artık sosyal medya ile 10 kez ve etkileşimli bir şekilde konuşuluyor. E-dönüşüm çağında birçok alan yeniden form alırken, medya da kendi yeni şeklini bulmaya çalışıyor. Yeni medya düzeninde sayısal yayıncılık giderek gelişiyor.

E-dönüşüme örnekler:

*New York Times gazetesi geçtiğimiz yıl içerisinde dijital abonelik sistemine geçti. Artık internetin olduğu her yerden dergiye erişim sağlanabiliyor. Dergiler masalarda ve raflarda görünmez olarak kalmıyor.

*Guardian’ın web sitesini Mart 2012′den bu yana günde 4 milyondan fazla tekil …