TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
28 Mart 2012

Videonun adresi internet

Yazar: NETyazar

Televizyon ve video üzerine ilk çalışmalar John Logie Baird tarafından başlamış ve 1924 yılında görüntüyü oluşturabilen ilk çalışan örneği somut olmuş. Fakat bu televizyon tamamen mekanik bir sistemle işlemekteymiş. TV’lerin tüplü (CRT) televizyon haline gelmesi Philo Taylor Farnsworth’un temelini attığı çalışmalarla sağlanmış; bu yüzdendir ki televizyonu icat eden kişi olarak her iki isim de anılmaktadır. Yalnız John Logie Baird video kayıt sistemi konusunda 1928’de geliştirdiği Fonodisk ile bir ilke imza attı. Cihaz 30 satır tarayarak, bir televizyon sinyali kayıt edilebiliyordu. 1936 yılında ise, 30 satır taramalı sistemler ortadan kalktı ve çok daha net görüntü sağlayan 405 satıra geçildi.

Modern video kayıt sistemleri, magnetik teyplerin geliştirilmesi ve normal işitme frekansının da dışına çıkılıp, çok yüksek frekansları kaydedebilen (siyah-beyaz ya da renkli TV sinyallerine uygun olan) bantların yapılması sonucu, 1950’li yıllarda ortaya çıktı. 1970’lerde renklenen ekranlar ve renkli video oynatan cihazları, kaydedilen videokasetler, CD’ler, DVD’ler ve Blu-ray’ler takip etti…

Video hep bir …

14 Şubat 2012

Tivibu ile bu Sevgililer Günü’nde “Aşk Olsun”!

Yazar: NETyazar

Tivibu, 14 Şubat Sevgililer Günü için; İstanbul’da Cevahir AVM’de, İzmir’de Agora AVM’de ve Ankara’da AnkaMall AVM’de etkinlikler düzenledi. AVM’lerde kurulan Tivibu standlarında eğlenceye dahil olan herkese bir aylık bedava Web kullanım kartı hediye edildi.

Tivibu bu etkinliklere katılamayan siz değerli izleyicilerini unutmadı. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Tivibu Ev ve Web’de, paket farkı olmaksızın tüm kullanıcıların yararlanabileceği bir film klasörü oluşturdu.

“Aşk Olsun” adlı bu kampanya klasörü “Seç İzle” servisinde “Film” başlığı altında bulabilirsiniz.

 

İşte 14-29 Şubat tarihleri arasında Aşk Olsun klasöründe yer alacak 17 film

NO

ORİJİNAL FİLM ADI TÜRKÇE FİLM ADI

TÜRÜ

1

Aşk Tesadüfleri Sever Aşk Tesadüfleri Sever

Dram

2

Blonde Ambition Hırslı Sarışın

Romantik Komedi

3

Caramel Karamel

Romantik Komedi

4

Dirty Dancing 2 Kirli Dans 2

Dram

5

Double Wedding Çifte Düğün

Komedi

6

Extract Çiçek Esansı

Komedi

7

Gelecekten Bir Gün Gelecekten Bir Gün

Romantik Komedi

8

I Do (But I Don’t) Yapardım Ama…

Romantik Komedi

9

I.Q