TTNET Blog nasıl bir blog?

TTNET Blog; projelerimizi, anılarımızı, hedeflerimizi, çalışanlarımızın farklı bakış açılarıyla kaleme aldıkları yazıları, şirketimizin güncel haberlerini ve çok daha fazlasını bulacağınız bir blog.

TTNET Blog, keyifli editör yazılarıyla zenginleşen, zaman zaman bloggerları yazılarıyla konuk eden, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri ilk elden duyuran bir blog...

TTNET Blog dünyasına hoş geldiniz diyor ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı heyecanla bekliyoruz.

İnternette bağlandığınızda ilk olarak ne yapıyorsunuz?

Sonuçlara Bak

Loading ... Loading ...
4 Temmuz 2011

Teknolojilerin işbirliği: Yakınsama

Yazar: NETyazar

Elektronik pazarının yeni gözdeleri, teknolojilerin işbirliğiyle yeni yetenekler kazanan akıllı ürünler. Bütünleşik hizmet isteyen kullanıcı, aldığı her yeni üründe hep daha fazlasını arıyor. Artarak devam eden bu talep, telekomünikasyon ve elektronik sektörünün yönünü de belirliyor aslında. Yakınsama, bu alandaki en dikkat çekici trendin yeni adı.

İnternetin, özellikle de genişbant ve mobil internetin yaygınlaşmasından sonra sık sık duymaya başladığımız “Yakınsama” (Convergence) telekomünikasyon sektörü için anahtar bir kavram.

En basit tanımıyla yakınsama birkaç ayrı telekomünikasyon hizmetinin bir araya gelerek tek bir cihaz aracılığıyla kullanılması anlamına geliyor. Örneğin TV’den internete bağlanmak, cep telefonundan mesaj atarak herhangi bir cihazı çalıştırmak veya tablet bilgisayardan sesli görüşme yapmak yakınsamaya güzel örneklerden. Farklı teknolojilerin bir araya gelerek aynı cihaz üzerinden kullanıcıya daha kapsamlı hizmet vermesi çoğu zaman yakınsama sayesinde mümkün oluyor.

Avrupa Komisyonu, “Farklı şebeke platformları aracılığıyla benzer hizmet çeşitlerinin taşınması ya da telefon, televizyon ve kişisel bilgisayar gibi tüketici aygıtlarının bir araya getirilmesi” olarak tanımlıyor yakınsamayı. …

6 Haziran 2011

Akıllı telefonlar internet kullanım alışkanlıklarını değiştiriyor mu?

Yazar: Uygar Boynudelik - IPTV Interaktif Servisler Yöneticisi

Ericsson Consumerlab, 1995 yılından beri 40′tan fazla ülkede 80 bin kişiyle yüzyüze görüşmeler gerçekleştiriyor. Farklı kültürlerden tüketicilerle yapılan detaylı görüşmelerin ve kapsamlı analizlerin sonucunda hazırlanan raporlar, bilişim ve haberleşme teknolojileri alanındaki tüketici alışkanlıkları hakkında önemli bir bilgi sağlıyor.

ConsumerLab, yayınladığı son raporunda, tüketicilerin mobil internet erişimi ve akıllı mobil cihazlar ile ilgili kullanım alışkanlıklarını analiz etti. Bu rapordan dikkat çekici birkaç tespiti paylaşmak istiyorum:…

11 Mayıs 2011

Akıllı Telefonlar İçin “Akıllı” Uygulamalar

Yazar: NETyazar

Akıllı telefonlar tüm cep telefonu satışları içinde önemli bir yer tutuyor. Pazar araştırmaları akıllı telefon satışlarının her yıl iki basamaklı olarak arttığını ve artışın devam edeceğini gösteriyor. Böyle giderse, belki de önümüzdeki beş-altı yıl içinde akıllı telefon olmayan bir cep telefonu hiç tercih edilmeyecek.

Akıllı telefonları kolayca internete bağlanabildikleri ve bilgisayarlarımızı evde ya da iş yerinde bıraksak da bize yokluğunu aratmadıkları için tercih ediyoruz. Nöbetçi eczane mi lazım? Telefonunuzdan bakabilirsiniz. Yola çıkacaksınız, trafik durumunu mu öğrenmek istiyorsunuz? Telefonunuza bakmadan yola çıkmayın. Otobüste, vapurda canınız mı sıkıldı? Hemen telefonunuzdan bir oyun seçin.…