‘Öğrenmenin yaşı yok demiş büyüklerimiz’ sözüyle büyüdük; aslında gelişen Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri sayesinde ‘mekanı da yok’ diyebiliyoruz gönül rahatlığı ile. Bilgisayarlar gelişti, akıllı telefonlara her gün daha akıllı yeni modeller eklenmeye başladı, tablet bilgisayarlar en az bir diz üstü bilgisayar kadar işlevsel hale geldi.

Türkiye’de elektronik eğitim de dünyadaki teknoloji geliştikçe yön buldu kendine. 1980’lerin sonunda Türkiye’de satışa çıkan ilk eğitim programları teyp kasetleri ve 5,25’’lik disketler vasıtasıyla Commodore 64’lere yükleniyordu; bunu 3,5 inçlik disketler ile Amiga ve masa üstü bilgisayarlar izledi. 90’ların ortasında CD’ler hükümdarlığı ele geçirmeye başladı. CD’ler sayesinde hem kapasite büyümeye başladı hem de eğitim içerikleri yaygınlaşmaya. CD’ler içersine ansiklopediler, yabancı dil eğitim kitapları, testler, sınavlar eklenmeye başladı. 90’ların sonu ve 2000’lerin başında ise eğitim yazılımlarına etkileşim hakim olmaya başladı, DVD teknolojisinin daha kaliteli video içeriğine olanak sağlandı.

Son 4-5 yılda ülkemizde bilgisayar ve geniş bant kullanımının artmasıyla eğitime olan ilgi birkaç kat arttı. Çünkü internet üzerinde çevrimiçi eğitimler, birçok kaynaktan anında faydalanabilme olanağı popüler hale getirdi e-eğitimi. Türkiye’nin teknolojisine ve iletişimine değer katan TTNET, Vitamin hizmetini sunarak Türk eğitim sistemine yeni bir soluk kattı. Öğrenciler daha eğlenceli ve akılda kalıcı bir yöntemle öğrendiklerini pekiştirmeye, öğretmenler de öğreteceklerini daha planlı ve etkileşimli hale getirmeye başladılar TTNET Vitamin sayesinde. TTNET Vitamin’in dünyadaki konferanslardan, fuarlardan ve haberleşme toplantılarından ödüllerle dönmesi de tesadüf değil zaten. E-eğitim artık sadece bireylerin kişisel gelişimlerini artırmaktan çıktı, kurumsal firmaların çalışanlarına her noktadan eğitim verebildikleri büyük bir platform haline geldi.

Teknoloji ve internet ile eğitimin şekli değişti

Bugüne kadar kimbilir kaçımız büyük bir hevesle yabancı dil, bilişim teknolojileri veya hobi kurslarına yazıldı ve sonunu göremeden olduğu gibi bıraktı? Twitter’da sorduğum ‘Bugüne kadar herhangi bir yabancı dil kursuna gittiniz mi? Sorusuna onlarca cevap (mention) geldi; izleyicilerin büyük bir kısmının cevabı ‘Evet’ idi, ancak dikkat çekici olan hevesle başladıkları eğitimlerin sonunu getirememeleriydi. Ya akşamları iş çıkışı kursa gitmek ya da hafta sonunu kursta geçirmek zor geldi.

TTNET ProG ile yeni bir çağ açıyor

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET e-öğrenmede çığır açacak yepyeni profesyonel ve kişisel gelişim platformu TTNET ProG’yi değerli müşterilerinin hizmetine sundu. Profesyonel gelişim, bilişim teknolojileri, finans, hobi, yabancı dil gibi birçok kategoride, sertifikalı 70 adet çevrimiçi eğitim şimdi öğrenmek isteyen herkesin elinin altında. TTNET ProG, Kişisel ve Profesyonel Gelişim Platformu, İnternet’i olan herkesin kendini geliştirmek için kullanabileceği, Yabancı Dil, Profesyonel Gelişim, Bilişim Teknolojileri, Finans ve Hobi gibi birçok kategoride sertifikalı kursların sunulduğu kişisel gelişim platformu. TTNET ProG sayesinde farklı alanlarda birçok eğitimi kısa sürede alır, iş başvurularında daha donanımlı ve güçlü bir özgeçmiş ile avantaj sağlarsınız.

TTNET ProG ‘Sosyal Ağı’nda farklı bir sosyal çevre ve iş bağlantıları oluşturabilir, sınıf içi verilen eğitimler ile karşılaştırıldığında, çok daha fazla çeşitlilikteki eğitimi daha kısa sürede ve çok daha uygun fiyatlara edinebilirsiniz. Aldığınız eğitimleri sertifikalar ile belgeleyebilirsiniz.

TTNET ProG, kendini geliştirmek isteyen, hedeflediği kariyer için daha çok yol alması gereken, yeni mezun, işinden sıkılan, evde boş oturmak istemeyenler için, kısacası profesyonelleşmek isteyen herkes için hazırlandı.

TTNET ProG’de şu kategorilerde kurslar bulunuyor:

Yabancı Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Canlı Canlı İngilizce

Profesyonel Gelişim Kursları: İletişim, İş Hayatında Başarı, Liderlik ve Yönetici Geliştirme, Takım Olma ve Yönetme, Satış ve Pazarlama, Hukuk, Kurumsal Gelişim

Bilişim Teknolojileri: Microsoft Office

Finans

Kişisel Gelişim ve Hobi: Sağlık, Gurme, Hobi, Çevre, Spor, Yaşama Dair

Diğer Ayrıntılar
  • TTNET ProG Standart paketinde 4.90 TL/Ay karşılığında içerisinde yetmişten fazla kursa ve ‘Tell Me More’ yabancı dillerinden birinin erişim hakkına sahip olabiliyorsunuz.
  • Ayrıca Canlı Canlı İngilizce kursu içinse 19.90 TL/Ay ödeyerek bu programları da kullanma imkanı elde ediyorsunuz.
  • TTNET ProG içerisinde yer alan eğitimler kendi konularında en iyi ürünlerden ve eğitimlerden seçilmekte olup, Tell Me More, Enocta, EFINST firmalarından oluşmakta. Zamanla daha çok içerik ve içerik ortağı TTNET ProG içerisinde yer alacak.
  • TTNET ProG içerisindeki Profesyonel gelişim, finans ve Bilişim Teknolojileri içerisindeki kursların %100 tamamlanması hâlinde TTNET ProG katılım sertifikası almaya hak kazanılıyor. TTNET ProG katılım sertifikalarınıza TTNET ProG içerisinde Profilim alanından ulaşabilirsiniz.
  • TTNET ProG’de katılım sertifikalı eğitimleri %100 tamamladıktan sonra “Katılım Sertifikası” elde ediyorsunuz. Bu sertifikalar, birçok eğitim kurumunun verdiği sertifikalarla aynı geçerliliğe sahip. TTNET ProG’de çok yakında üniversite onaylı sertifika programları da açılacak.
  • Eğitimler çevrimiçi olduğu için istediğiniz zaman eğitimleri alabiliyorsunuz.
  • 1 Mbps ve üzeri İnternet bağlantı hızlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz TTNET ProG’yi www.ttnetprog.com.tr Web sitesinden “Satın Al” düğmesine tıklayıp adımları takip ederek satın alabileceğiniz gibi 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri’nden veya TTNET Çözüm Ortaklarının bayilerinden satın alabilirsiniz.
  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın