İnterneti doğru kullanmanın öğrencilerin okuldaki başarılarını artıracağına inanan TTNET, geçtiğimiz yıllarda eğitim destek paketi TTNET Vitamin’i hizmete sunmuştu. Vitamin paketleriyle ilköğretim ve lise öğrencileri için öğrenmeyi keyifli hale getiren TTNET, 2010 yılı içinde de “TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da” projesini hayata geçirdi. Sosyal sorumluluk bilinciyle yola çıkılan bu proje ile eğitimde fırsat eşitliği yaratılması amaçlanıyordu. Bu doğrultuda Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu Bölgeleri’ndeki çocukların; İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinliklerle, eğitimleri ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunma hedefiyle; “TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da” projesinin çerçevesi oluşturuldu.

Nisan ve Haziran 2010’da ilk, Eylül ve Ekim 2010’da ikinci etabı gerçekleşen proje farklı şehirlerden 260 çocuğun İstanbul’u görmesini sağladı. Geçtiğimiz yıl aynı zamanda Avrupa’nın Kültür Başkenti de olan İstanbul’a gelmek, çocuklar için heyecan vericiydi. Kimi yaşadığı şehirden ilk defa ayrılıyordu, kimi hiç bu kadar uzun bir yolculuk yapmamıştı.

Çocuklar önce İstanbul’un tarihi yerlerini gördü. Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya Müzesi’ni gezen çocukların programında onlara yeni ufuklar açacak eğitim kurumlarına yapılacak ziyaretler de vardı. Kabataş Lisesi’nde konaklama ve Boğaziçi Üniversitesi’ni gezme imkanı buldular.  Kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak seminerlere katıldılar. Proje kapsamında 20 saatten fazla eğitim alan çocukların programında eğlenceye de zaman ayrılmıştı. Miniaturk ve Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edip üç boyutlu sinemada film izleyen çocuklar,  İstanbul gezisinden yeni şeyler öğrenmiş, yeni arkadaşlar edinmiş ve eğlenmiş olarak evlerine döndüler.

“TTNET Vitamin’li Çocuklar İstanbul’da” projesi 2011 yılında zenginleşen içeriğiyle çocukların eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaya devam edecek.


nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın