Bizim oğlan “bilgisayar isterim, internet isterim” diye tutturdu. Bizim zamanımızda bilgisayar mı vardı? “Sen otur, dersine çalış” dedim. Hanım üsteledi, “çocuklar artık ödevlerini bilgisayarda yapıyor, internette araştırıyor, Bey” dedi. Mecburen aldık.

TTNET’ten internet alırken “Vitamin ister misiniz?” dediler. “Bizim oğlanın sıhhati yerinde, niye vitamin alalım?” diye itiraz ettim. Bu Vitamin başkaymış. Çocukların okuldaki derslerine yardım ediyormuş.  Üstelik fiyatı da çok uygunmuş, onu da aldık… Bizimki, okuldan gelir gelmez doğru bilgisayarın başına koşuyor. TTNET Vitamin’i açıyor, film izler gibi izliyor. Benim aklım almıyor. Öyle bilgisayardan film izleye izleye ders mi öğrenilir? Oğlanın notları daha da iyiye gidiyor. Demek ki öğreniliyormuş. 

Geçen gün bulmaca çözerken takıldım. “Baba, bana sor” dedi oğlum. “Oğlum, ne bileceksin sen?” demeye kalmadan, internetten bakıp cevabı söyledi. Hanımla ben, bu durumdan pek memnunuz. Artık akşama kadar sokaklarda yaramazlık yapmıyor. Dersine çalışıyor. Ödevlerini yaparken internetten yararlanıyor. Hanım, “arada bilgisayarda KiniWini oynuyor” dedi. “KiniWini de neymiş” diye işkillendim önce. TTNET’in oyunuymuş.  Neyse, dedim ya, notları iyi. Bazen de oyun oynasın varsın… Şimdiki çocuklar çok şanslı. Bizim zamanımızda bilgisayar mı vardı?

 1. sahan
  16 Nis 2011 9:07 pm

  çok payidar olmuşn:)

 2. fatos
  19 Nis 2011 5:14 pm

  bende de tebessüm yarattı bu yazı:)

 3. Metehan Türkdönmez
  22 Nis 2011 5:42 pm

  Çok iyi olmuş. Gönül ister ki günümüzde gerçekten internet bu denli düzenli kullanılsın.

 4. efe OZKEL
  24 May 2011 5:54 pm

  Çok iyi olmuş. Gönül ister ki günümüzde gerçekten internet bu denli düzenli kullanılsın.

 5. ali veli
  16 Haz 2011 4:56 pm

  bence bu metinle burada karşılaşacak insan blog nedir vitamin nedir zaten bilen insan olacaktır. Daha çok gazete vs mecrada, kendini daha genel şekilde ifade eden bir esnafla yapılan röportaj gibi paylaşılması daha mantıklı olurdu. Birisi cahil taklidi yapmış gibi duruyor sadece…

Yorum Yapın