Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen “81 İlden 81 Yıldız” sosyal sorumluluk projesi Abant Şenliği, TTNET sponsorluğunda 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak.
Etkinlik Tivibu’nun web sayfası ‘www.tivibu.com.tr’den canlı yayınlanacak.

Genel Müdürümüz Sn. Tahsin Yılmaz Abant Şenliği etkinliğinde bir konuşma yapacak.

Projenin 2012 yılı tanıtım toplantısı, ilk kez açık alanda, piknik tarzında gerçekleştirilecek. Şenliğe bugüne kadar proje kapsamında seçilen yıldızlar, proje sorumluları, milli sporcular, sanat ve spor dünyasından ünlüler katılacak. Şenliğin, konuşmalardan sonra birlikte yenecek öğle yemeği, Ferhat Göçer konseri ve eğlenceli çeşitli etkinliklerle yaklaşık 5 saat sürmesi bekleniyor.

2009 yılından bu yana düzenlenen “81 İlden 81 Yıldız” projesi ile sporda ve/veya derslerinde üstün başarı gösteren ancak maddi yetersizlik içinde olan 81 ortaöğretim öğrencisinin eğitimine destek olunarak geleceğe hazırlanmalarına imkan sağlanıyor.

Şimdiye kadar 243 öğrenciye eğitim desteği verilen projeye, 2 Haziran’da yapılacak tanıtımla birlikte 81 öğrenci daha dahil olacak. Proje kapsamında, yurtdışında okumaya hak kazanan, birçok spor dalında şampiyonluk elde eden ve üniversite eğitimine başarılı bir şekilde devam eden onlarca öğrenci bulunuyor.

Başarılı ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spor konusunda gençleri teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen projede, TTNET de eğitime destek konusunda toplumsal bilinçlendirmeye katkı sağlamayı ve kurumsal açıdan topluma örnek olmayı amaçlıyor.

 

81 İlden 81 Yıldız Projesi gençlerin desteklenmesi konusunda bilinci artırıyor

“81 İlden 81 Yıldız” Eğitim Projesi, Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen gençlikle ilgili bir sosyal sorumluluk projesi. Projenin amacı, 81 ilden maddi durumu yetersiz, sporda ve/veya derslerinde başarılı ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri arasından seçilen 81 öğrencinin eğitimine destek olunarak eğitimlerini ve başarılarını sürdürmelerini ve çevrelerine örnek bireyler olmalarını sağlamak ve genç sporcuların desteklenmesi hususunda toplumda bilinçlenmeyi artırmak.

Projeyle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine vurgu yaparak; sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spora dikkat çekilmesi, spor faaliyetlerinin ülke genelinde daha da yaygınlaştırılması hedefleniyor. Ayrıca uluslararası müsabakalarda ülkemizin öne çıkan birkaç spor dalında değil, diğer spor dallarında da başarılı şekilde temsil edilmesi, projenin özel amaçları arasında yer alıyor.

Diğer taraftan, toplumumuzda öğrencilerin boş zamanlarını sportif faaliyetlerle değerlendirmelerinin ders çalışmalarını engelleyebileceği, bu konuda ilerlemenin ve gelişmenin kişiye bir fayda sağlamayacağı yönünde düşünceler yaygın. Dolayısıyla bu önyargının değiştirilmesi ve ülkemizde başarılı sporcuların yetiştirilmesi niyetiyle başlatılan proje; 2009 yılından beri devam etmekte olup, bu kapsamda her yıl 81 il valiliklerince seçilen ve Cumhurbaşkanlığı’na gönderilen 2’si kız, 2’si erkek öğrenci olmak üzere 4 aday arasından biri belirlenerek maddi ve manevi olarak destekleniyor.

Proje, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli proje sorumluları tarafından yürütülmekte olup, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ve Valilikler tarafından da izleniyor.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın