“81 İlden 81 Yıldız” Projesi Abant Şenliği, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün katılımı ve Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayesiyle, Bolu Valiliği’nin ev sahipliğinde ve şirketimizin sponsorluğunda Bolu Abant’ta gerçekleştirildi. Abant Şenliği’ne proje kapsamında seçilen yıldızlar, proje sorumluları, başarılı milli sporcular, sanat ve spor dünyasından ünlüler katıldılar. Şenlik, konuşmalardan sonra birlikte yenen öğle yemeği, Ferhat Göçer konseri ile devam etti ve eğlenceli etkinliklerle son buldu.

81 İlden 81 Yıldız projesi Abant Şenliği nedeniyle bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün her biri pek çok ülke ekonomisinden daha güçlü olan dünyanın en büyük şirketlerini örnek gösterdi. Evlerin depolarındaki, garajlarındaki küçük atölyelerde gerçekleştirilen buluşların daha sonra kurulan şirketler tarafından geliştirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül şöyle konuştu:

“İşin içinde olan Hayrünnisa Hanım. Projeyi ben de takip ediyorum, neler yapıldığını görüyorum, destekliyorum. Sizler bizim gerçekten değerli çocuklarımızsınız. Geleceği de yeni nesillere, sizlere emanet edeceğimizi söyleriz. Sizler ne kadar başarılı olursanız, biz millet olarak o kadar gururlu oluruz. Sizin alacağınız her madalya hepimizi çok gururlandırır. Silikon Vadisi’ni ziyaret ettiğimizde, Google, Apple ve Facebook’lara gittiğimizde yöneticileri ile bir araya geldik. Sizlerin arasından şu an sahneye 5 kişi getirsem size ne kadar benzeyen insanlar olduğunu görürdünüz. Büyük buluşları yapanlar, hayatımızı değiştirenler, 50-60 yaşında profesörler değil. Gelecek sene üniversiteye gideceksiniz. Kendilerini bilime veren, bu işlere kafa yoran, kimi garajda, kimi evlerinin bahçesine, kimi dükkanların tezgahlarının arkasında bu buluşları yapanlar, onları şirket haline getirip, oraya büyük bir ağabeylerini getirip müdür yapmışlar. Kıyafetleri, sokaktaki herhangi bir kişinin kıyafeti, ütüsüz, kravatsız, en büyük firmalarının sahipleri veya yöneticileri…

Bu heyecanı Türkiye’nin de yaşaması lazım. Gençlerin heyecanını hangi istikamete yönlendirirsek o yönde başarı çıkar. Dedikodularla, günlük basit eğlencelerle günler geçerse enerji farklı bir yere gider. Gençlerin enerjisini sanat kültür hayatına sevk edersek, onların içinden şairler, yazarlar çıkar. Neticede bunların hepsi Türkiye için çok başarı olur. Zamanınızı boşa geçirmeyin. Zamanı boşa geçirmek kadar yazık olan bir şey yoktur.”


Etkinliğin açılışında konuşan Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi, projenin adının “81 İlden 81 Yıldız” olduğunu ama 2009 yılından bu yana devam eden proje kapsamında 320 Yıldız’ın bulunduğuna dikkat çekti. Ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa ederken gençlerin omuzlarındaki yükü hafifletmek istediklerini söyleyen Hayrünnisa Gül Hanımefendi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz hafta, NATO Zirvesi vesilesiyle eşimle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeydik. Bu seyahatimiz sırasında dünyanın bilişim ve teknoloji merkezi olan Silikon Vadisi’ni de ziyaret etme imkanı bulduk. Silikon Vadisi’nde yer alan ve dünyaya yön veren bilişim ve teknolojinin lider kuruluşlarında çok sayıda gencecik Türk mühendis ve bilim insanlarının çalıştığını görmek bizi gerçekten çok mutlu etti. İstiyoruz ki, sizler o ağabeylerinizi, ablalarınızı örnek alın, ileride onlar gibi başarılı olun. Bugün o ülkelerde üretilen teknolojiyi, bilimi, bizim topraklarımızda üretin, dünyaya Türkiye’den şekil verin.”

“Türkiye parlak bir geleceğe gençlerle yürüyecek”


Tivibu.com.tr’den canlı yayınlanan Abant Şenliği’nde bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Sayın Tahsin Yılmaz, Sayın Hayrünnisa Gül Hanımefendi’nin himayesiyle hayata geçirilen “81 İlden 81 Yıldız” sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Büyük şirketlerin, öncelikle içinde yaşadığı topluma karşı duyarlı olmasının her alanda toplumu daha iyiye, daha güzele taşıma yolunda öncü rolü üstlenmesi gerektiğine dikkat çeken ve konuşması sonrasında Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’den bir plaket alan Yılmaz, projenin yıldızlarına şöyle seslendi:

“Etrafınızdaki şeylere bakıp “Niçin?” diye sormak yerine, orada olmayan şeylerin hayalini kurup  “Neden olmasın?” diye düşünmek, hayatta başarılı olmanın özetidir diyebilirim. Yani size “yenilikçi” olmanızı tavsiye edebilirim. İmkansız sözcüğünü unutun. Bugünün yeniliklerinin dünün imkansız görünenleri olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Çünkü tüm yenilikler ve buluşlar imkansıza inanmayanlar tarafından hayata geçirilmiştir. Ancak geleceği bugünden öngörenler, yani hayalleri büyük olanlar başarıya ulaşıyor,  değişim isteyen kazanıyor.Hiç kuşkum yok ki, Türkiye parlak bir geleceğe sizlerle yürüyecek.”

Gençleri başarıya ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin temel şartlarından biri olan spora teşvik etmek hedefiyle, TTNET sponsorluğunda hayata geçirilen proje ile eğitime katkı konusunda toplumsal bilinçlendirmeyi artırmak ve bu konuda bireysel ve kurumsal açıdan topluma örnek olmak amaçlanıyor.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Yorum Yapın